Vuonna 1996 minulla oli nukahtamisvaikeuksia, siitä menin psykiatrille ja minulle määrättiin mielialalääkkeet, vaikka pyysin vain jotain rauhoittavia. 1999 tulin uskoon ja siitä minulle lyötiin leima bipo ja alkoi 25 vuoden piina ja kaikki mömmöt on sen jälkeen käyty läpi erittäin haitallisin tuloksin. Lihonut olen 60 kg, fyysinen terveys on menetetty. Mömmöt aiheuttavat psykooseja ja olen käynyt useasti mielisairaalassa. 2014 tehtiin pakkosterilisaatio. Olin välillä melkein 9 vuotta edunvalvonnassa, koska Abilify aiheuttaa shoppailuvimman, edunvalvonnassa oleminen oli karmivaa ja tappiollista. Siellä oli mm huijareita töissä tai eivät muuten olleet tehtäviensä tasalla. En suosittele psykiatrille menemistä kenelläkään. Minun elämäni ainakin on pilalla ja edessä on vain vanhuus vammautuneena. Nyt olen kieltäytynyt neurolepteistä ja mielialalääkkeistä, koska ne vammauttavat todella pitkäaikaisesti. 2009 yritin itsemurhaa, koska mielisairaalassa kohdellaan niin huonosti ihmistä. Elämä on paskaa, mutta pakko katsoa päivä kerrallaan.
Psykiatria on fasismia
2
58
Vastaukset
- Anonyymi
Yksi vaikea ajanjakso elämässä voi viedä psyykenlääkkeiden maailmaan. Ja lääkekierteeseen.
Yksi huono lääkereaktio voi puhkaista lääkekierteen ja lopulta yhä uusia diagnooseja, jotka voi johtua mömmöistä.
Se syy miksi alunperin meni psykiatrille saattoi olla pieni verrattuna mömmöistä seuranneisiin haittoihin ja hoidosta seuranneisiin traumoihin.
Joskus mömmöistä irti pääsy voi käytännössä tervehdyttää ihmisen niin, että hän ei täytä enää diagnoosien kriteereitä mitä mömmöissä vielä täytti.- Anonyymi
Mutta valitettavasti vuosien mömmöt voi jättää jälkensä niin aivoihin kuin terveyteenkin eli vaikka irti pääsisikin, ei välttämättä olo ole ainakaan heti paras mahdollinen ja jotain haittoja voi jäädäkin.
Eikä lääkkeistä irti pääseminen ole helppoa vaan hankalaa ja jopa piinallisen tuskallista. Koska vieroitusoireet.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1342734Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2642326Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?221423- 1151092
- 971050
Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa
Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar2041023Ryöstö Punkaharjulla
Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee13942Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla
Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La57841Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa
Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.281794Mistä juttelit viimeisen kerran
Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.50781