Muslimit käyttävät eristämistä tehokeinonaan päästäkseen eroon ihmisestä, joka ei heitä miellytä. Olen joutunut somalien käyttämän henkisen väkivallan uhriksi. Minut on eristetty muista, kukaan ei enää tervehdi saati sano sanaakaan. Heidän lapsensa osallistuvat siihen myös. Suomen yhteiskuntaan sopeutumattomien on syytä tarkastella omia asenteitaan. Ennen kyllä kaikki somalit ilmestyivät pihalle nähdessään minut, tein virheen, olin ainoa, joka puhui heidän kanssaan. Tilanteen muutti somaliäiti, jonka 11-v. tytär alkoi esittämään mielipiteitäni aina ominaan seuraavana päivänä. Ihmettelin sitä itsekin kovin. Äidille selvisi myös etten ole millään tavoin uskonnollinen.
Somalit ovat yleensä heikosti koulutettuja, mutta heidän lapsistaan tulee kaikista lääkäreitä. Ristinkin asuinpaikkani uudestaan Medisiinarilaaksoksi. Somalien tapa kommunimoida on yhteneväinen, faktat eivät kiinnosta, heidän elämänsä perustuu uskomuksiin. Olen menettänyt oikeuteni olla oma itseni, minulta on viety sananvapaus.
Eristäminen ei ole sivistynyt tapa toimia, samankaltaisuuksia olen löytänyt lestadiolaissa, jehovissa.
Muslimi eristää hylkiöksi mustamaalaten
7
128
Vastaukset
- Anonyymi
Selvitäs pääsi tuolla lääkäröineillä ja hae
->> väinämöisen paluu kauno <<
Väinämöinen lupasi palata, kun ei kuuta,aurinkoa eikä ilmaista iloa. Joko hän on palaamassa kun kansalla ei ole enää tietoa kuusta eli kuolemasta eikä auringosta eli hengenvalosta eikä siten ilmaisesta iloostakaan.
Väinämöinen ei palaa enää näkyvästi vaan inspiroi jo Suomen kansaa henkiseen tietoon kansallishenkenä omantuntomme kautta. - Anonyymi
Pyhän Hengen tiellä kun opettelemme elämään, opimmekin kuolemaan. Meidänhän ei tarvitsisi enää syntyä tai kuolla, jos emme haluaisi. Meidän persoonalliset halumme pitävät kuitenkin meidät vielä tiukasti kiinni tässä jälleensyntymien pyörässä.
- Anonyymi
Ja miksi se ei vielä minulle onnistu? Siksi kun en vielä halua sen onnistuvan. Minun maalliset haluni pitävät minut tiukasti vielä otteessaan, enkä pääse niistä irti. Ryövärit hallitsevat vielä talossani, enkä minä taloani.
- Anonyymi
Mites se vanäjän valtaus on onnistunut, sielläjän on näitä aika liuta
- Anonyymi
Europas näil on jo ver-kostto rakenettu
- Anonyymi
Tietäkääs ja tajutkaas, näistä emme aivan puhumalla selviä
- Anonyymi
Misä liikuvatkin ja leviävät, ain helvetiliset toimet mielis
- ei tarvii kuin ylimalkasen lenkin tehä tietovälineissä - tämä selvä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1173113Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk602789Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro352172Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1012091Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1251940Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva441931Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.91107Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas67974Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville11908Valtuuston puheenjohtaja ei hallitse kokousta
Kemijärven kaupunginvaltuuston puheenjohtaja antoi teatterin pyöriä valtuustossa. Sosialidemokraattien Risto Korkalon pu77880