Mitenköhän saisi Muskin innostumaan Tesla-risteilijästä?

Anonyymi

Musk on keksinyt avaruusaluksenkin. Laivassahan ei akkujen massa niin haittaa. Jos rakettitiedettä osaa, niin varmasti osaisi tehdä täysin ympäristöystävällisen akkuristeilijänkin. Keskelle laittaisi mastoksi vielä tuulivoimalan muistuttamaan purjelaivojen aikakaudesta.

5

197

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kaikkien tuntema TV.stä tuttu huumoriveikko ja risteilyisäntä on kuulema varman tiedon mukaan menossa uutena asukkina uuvatti-taloon. Mutta haluaitaan varmistusta, kuka tietää pitääkö paikkansaja mikä pitää paikkansa. Uuvatti ei itse kertonut mitään järkevää.

    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Kyllä nyt mahtaa uuvattia kyrsiä. Keksi tyhjänpäiväisyyden ja meni pieleen koko ajatus.


      • Anonyymi

        Joo, valaistus, ilmastointi, ym. pattereilla. Eteenpäin mennessä palaa öljy:)


    • Anonyymi

      Kylläpäs nyt on odotuksia Muskin suuntaan. 6 miljardia pitäisi saada niitten n-eläinten nälänhädän hillitsemiseen, kun omat 20 miljardia laitettiin noihin paperilennokkeihin!

    Ketjusta on poistettu 13 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      268
      4665
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3030
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      44
      2847
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      23
      2800
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      76
      1791
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1654
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1521
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      59
      1400
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      95
      1282
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1169
    Aihe