Mtenkäs tässä nyt näin piäs käymään. Tanskan maalta tulee tietoa että omikroni se sairastuttaa just rokotetut. Voe mahoton, oelpa kerrassasa ihme että nuo piikit ee toeminnakkaa. Ettei nyt ois vain käynynnä silläviissiin että kannatti katella mieluummin kun juosta etunenässä lahtipenkkiin. Ettei vuan ois käynynnä niin että nämä haukutut foliohatut oellii niitä viisaita ja muut sitten pöllöjä. No, koettoo rokotetut jotennii pärjätä.
Juoskeehan piikille
Anonyymi
21880
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
Jo vain tullaan käymään haudallasi!
Sinun haudalla ei tulla käymään😄
Kas pölhö menee piikille, ja piikki tappaa näin, ja näin tappaa piikki ja piikki tappaa näin.... Säv: täti Moonika.
Kyllä myö hyvin pärjätään. Just kolmas piikki haettu, eikä huolta vakavasta tautimuodosta 😊
Kas kun se kolmaskaan ei tepsi uusimpien tietojen mukaan. Vaan herkkäuskoisen on hyvä elää toivossa.
Vanhukset, vammaiset ja homot pysykööt kotonaan jos rokottamattomat pelottaa
Sinä joka kirjoitat näin toivottavasti luoja sinut äkkiä korjaa pois täältä ihmistenparista.Hieman mukana saa siinä lähtövaiheessa olla kärsimystä hengenahdistusta ja muuta sellaista 👌
Taisi osua ja kolahtaa johon kuhun😂
Hitlerillä oli lääke autismiin ja muihin mielen vaivoihin. Kaasukammiossa lähti sairaudet...
älä toivo toiselle neitiseni sitä minkä saatat itse kohdata
Israelissa on aloitettu jo neljäs kierros.Humpuukia koko rokotukset.
Näin on
Oeskos allottajalla linkintynkästä präntätä? Ku ei myös savolaaset muuten uskota jos et ou kirjottanna linkkii oekein tänne palstaloille?
Onkohan muuten tuo Ruuskasen Antti-poeka pannattanna piikkiä nahkoloihinsa?
Ja mitähän sulle kuuluu kenenkään henkilökohtaiset asiat!???
Kyllä rokotuksen ottajia on paljon enemmän kuin pystytään rokottamaan. Monella paikkakunnilla on jo useamman kuukauden jonot. Itselläkin toisesta piikistä tulee vuodenvaihteessa 6 kk. mutta ajan saan kolmanteen aikaisintaan maaliskuussa .
Monilla paikkakunnilla on joulunpyhätkin rokotettu ja kansalaiset on ahkerasti jonottaneet rokotusta.
Aattona ja joulupäivänä on uusia kolmansia piikkiä ottanut 75000 henkilöä, alkaa olla kolmannen piikin saaneita jo miljoona suomalaista.
Hienosti toimi Kiuruvedellä rokotusjärjestelyt. Senkun käveli TK:lle, jätti kelakortin aulassa hoitajalle ja useampi rokotuspiste oli vastaanottamassa. Ei kauaa mennyt 😊
Minäkin sain 3. piikin ihan jonottamatta. Kiitos tk ja upeat hoitajat 👍❤
Samaa mieltä. Todella 10 arvoista työtä Kiuruveden terkkarilla. Hoitajille ❤❤❤
Aloittaja: miten olisi linkki? Ei mielellään MV tms äärioikeisto.magneettimedia?