kaikille.
Iloista iloisille
lohdullista suruisille
lahjarikkautta lahjattomille
joulurikkautta joulumielille
joulupöydät notkukoon herkkusuille.
Haudoilla käynnin jälkeen
Joulu tulee tähän tupaan
ja hiljaisuus alkaa...
https://youtu.be/4zAH8FSaKXk
Hyvää ja Rauhallista Joulua
8
67
Vastaukset
- Anonyymi
Kas lunta sataa,
ja muistot kaikki unhon kinos peittää ..................
Skånepåg - Anonyymi
Tuoksuu piparit ja kuusi, kohta alkaa vuosi uusi!
Hyvää, rauhallista, iloista, hauskaa Joulua aloittajalle ja kaikille tällä palstalla kirjoittaville! - Anonyymi
Hyvää ja rauhaisaa joulunaikaa!
Beng - Anonyymi
Antoisia lukuhetkiä kirjojen ystäville.
Anteeksi että etuilin taas.
H.- Anonyymi
Kiitos,kiitos,kuusi tuli juuri pystytettyä.
- Anonyymi
Jännittäviä ja väliin romanttisia hetkiä jouluelokuvien parissa elokuvan ystäville. Joka lähtöön ja joka makuun löytyy filmejä.
- Anonyymi
Minäkin toivottelen oikein hyvää Joulua kaikille ....meillähän on kaikki suhteellisen hyvin täällä suloisessa Suomessamme ...Hyvää Joulunaikaa..
mimmimum-..mi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 427362
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka533662Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu473546- 623298
- 512974
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/512832Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod342799Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302464IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1851820- 471541
