Löytyisikö täältä kirjekaveria?

Anonyymi

Minulla ei ole oikeastaan koskaan ollut kavereita, jos ei koulukavereita koulussa oteta huomioon. En ole osannut heitä kaivatakaan. On ollut aina jotain muuta sählinkiä elämässä ja olen yrittänyt vain selviytyä itseni kanssa. Nyt lapset ovat jo isoja ja huomaan, ettei miehen kanssa jutella mitään syvällisiä. Kaipaan ymmärtävää ihmistä elämääni. Sellaista jonka kanssa voisi jakaa arjen asioita, haaveita, pelkoja ja mitä ikinä vastaan tuleekaan. Onko se mahdollista enää keski-ikäisenä?

7

1653

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jos olisit antanut s-postiosoitteen, niin toiveesi voisi toteutua!

    • Anonyymi

      Hei!

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Itse olen nyt 52v mies. On kokemusta hyvästäkin ja pitkästä kirjekaveruusta ja ystävyydestä, mutta en valitettavasti usko naimisissa olevan ja yksinolevan välisestä ystävyydestä.

      Pitäisi ainakin tietää missä rajat ja se ettei naimisissa oleva riko mitään!

      Se miksi kirjoitan tämän kommentin. En tiedä!

    • Anonyymi

      Mahdollista on löytää uusia ihmisiä/ystäviä elämään. Täs olis yks nainen, joka olis kiinnostunut kirjoittamaan sulle ja vaihtamaan ajatuksia. [email protected]

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      92
      2137
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      42
      2105
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1845
    4. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      75
      1370
    5. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      86
      1261
    6. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1141
    7. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1070
    8. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      56
      1013
    9. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      67
      946
    10. Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?

      Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.
      Luterilaisuus
      284
      906
    Aihe