Näin jälkikäteen, jos ydinvoimalan eri alueelle sisätiloihin joissa ei ole ollut rakennusvaiheessa kattavaa tasaista lämmitystä, tasaista kosteutta, satunnaisia pakkasten pääsyä keskeisiin kohteisiin. Jos noihin kaikkiin kohteisiin rakennusvaiheiden alkupuolella olisi laitettu uusi henkilö auto käsijarrulle ja nyt niiden autojen käsijarrut vapautettaisiin. Mikä olisi keskiarvo moniko auton käsijarru vapautuisi useiden vuosien sää olojen jäkeen? pitkään rakenteilla olevan ydinvoimalan tuotantokoneiston kuntoa mahdotonta suurennuslasien avulla tarkasti tutkia, käsijarru teorialla voi yksinkertaistaa miten suuresta riskistä ydinvoimalan tuotantoprosentin kasvattamisesta voi tulla vikoja. Kiinostavaa se miten esimerkiksi käytännössä on toteutettu jokaisen liikkuvan osan tietokonevalvonta, mikä on riittävä tunnistin järjestelmä kun jokainen reitti pitäisi olla erikseen tehty jotta edes teoriassa voidaan manuaalisesti katkaista. Mitä sitten tapahtuu kun tuhansien reittien joukosta jos joutuu manuaalisesti jonkun kohdan katkaisemaa, mitä on tapahtunut ennen sitä. Millä pikaisesti korjataan se syy jonka viallisen reitin vuoki ehkä joudutaan sulkemaan yllättävän korkeassa %:ti tuotannon aikana?
Miten määritellään riittävä kestävyys?
Anonyymi
3
122
Vastaukset
- Anonyymi
Ovelaa kaikki keskustelu poistettu, poistettujen kohdalle merkitty 0. Ydinvoimalakirjoitteluun jostain puututtiin.
- Anonyymi
Niin. Viranomaiset käyttävät ihmisen salaiseen surmaamiseen radioaktiivisia aineita, aivan kuten Venäjä pisti huomaamatta uhrinsa ihon alle minimaallisen määrän radioaktiivista myrkkyä ja tämä tietenkin kuoli siihen.
- Anonyymi
Mikä siinä taas on vikana, eikö olisi parempi rakentaa siitä euroopan suurin pontikka kattila? Siitähki saisi valtio uuden vientituotteen kun suomalaista pontikkaa vietäisiin muailmalle?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä992055Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2881866Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava3251688Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.2041555- 311177
Useita puukotettu Tampereella
Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht901134Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em941103- 511047
Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤651042- 581028