Osa lehdistä jaetaan vasta huomenna. Miten on mahdollista ettei nuppuja saada kuljetettua Ylivieskasta tänne. Olisiko syytä jo vaihtaa jakelijaa kun ei firmalla vara edes nippuja Ylivieskasta.
Haapavesi lehti ei kolahtanut luukusta.
Anonyymi
12<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Ei olis tarvinnu kuin reipas tytteli hurauttanu autolla lehtinippujen kans Ykasta Hveelle niin asia olisi akvarelli. Vaan lie firmassa jotain todellista ongelmaa eli työn johtamisessa ja organisoimisessa. Kun huomioidaan että jakelufirma on kyseisen lehden omaa konsernia tai toisin päin niin ongelma lienee suurempi kuin näemme.
Oisit vajakki kuntoillu ja hakenu ite lehtes. Tuskin ees kyllä sulle tulee ku ei lukutaitoa.
Kalajaskan ilmaislehti keskiviikkoisin tulee ainakin meille miten sattuu.
Tulee, jos tulee. Etupäässä ei tule.
Muutenkin jakelussa on jotain häikkää, näille lehdille ja postille yleensä.
Jos ei yhden kerran satu tulemaan ajoissa niin ei tarvi nillittää. Ihme neitejä.
Vai yhden kerran ja neitejä.
No saahan sitä arvostella millä tahansa nimellä. Näin kuitenkin on, että tulee miten sattuu, jos nyt ollenkaan.
Nillittää, se vain kuulostaa niin hienolta, eikös.
Kalajaska aiko lopettaa lehen jaon selänteen ja haapavesilehtien alueelle.....jää vieskan automainokset lukematta
Mitähän paikkakunnan kauppiaat mahtoivat ajatella kun kalliin mainoksen lehteen laittoivat ja asiakaskunta saa sen luettavakseen milloin jakelufirmalle sattuu sopimaan. Informaatiota kauppojen tarjonnasta lehden tilaajatkin mielellään oikeaan aikaan odottavat ja silloin kun on ollut tarkoitus sitä saada. Jakelufirman töpeksinnät ei ole ihan olankohautuksella ohitettava asia.Kun mainos ei saavuta asiaksta oikeaan aikaan siitä kärsii mainostaja sekä asiakas.
Tyypillistä persaukisen ja kateellisen parranpärinää.
Mitään niillä mainoksilla edes tee kun koko ajan valitat että Vieskassa on paremmat kaupat ja palvelut.
Koska et käytä paikkakunnanpalveluita edes Jouluna niin seliseli valivali-huuhelo saa tyytyä siihen palvelutasoon mikä paikkakunnalle jää kaltaisiesi lusmuilijoiden jäljiltä.
No mitenkäs tuo nyt niin ottaa hermonpäälle. Kaltaiseni lusmuilijat, sitä nyt voisi vähän perustella.
Kyllä autokaupat, vaatteet yms tulee haettua Ylivieskasta. Jopa Oulaisissa on vaihtoehtoja tokmannin yms. suhteen. Se vain on niin, että säästyy monet bensarahat, kun käy hakemassa Lidl:n tai muun tarjonnasta. Ihmettelenhän minä tätä Haapaveden elinkeinorakennetta. Pelkästään se, että on paikkakunnalla, ei tee ostettavuutta. Pitää olla palvelua ja tarjontaa. Täällä kaupatkin pitkin ja poikin, se vähät, mitä on.
Näinhän se Haapavetinen kenkäliikekin sinne oman liikkeensä on keskittänyt.
Se vain on niin, että kauppojen keskittäminen tuo valinnanmahdollisuuksia. Kilpailu ei aina luo muuta kuin sitä, että ihmiset kulkee ja vertailee.
Näin se vain on. Siinä olisi kunnanisilläkin töitä, että palveluja tulisi.
Vastaako jakelusta muuan P-S Suorajakelu Oy? Jos kyllä, niin en yhtään ihmettele...
Tommonen Kepulaisten lehti työntäkää syvälle tommonen aviisi.
näin se on. lukekaa mv lehteä. paikkakunnan asioita valotetaan hivenen venäjän painotuksella..