Miksi se on aina persu, joka laittaa kaikkiin asiallisiinkin asioihin somessa paskanauruhymiön? Käykääpä muutkin katsomassa niitä pilkallisten naurunaamojen takaa löytyviä ihmisiä, aina siellä on suomileijonaa ja elämän kovaa koulua. Eikö siellä elämänkoulussa oikeasti opeteta muuta kuin toisten ihmisten pilkkaamista?
MIksi se on aina PerS
23
985
Vastaukset
- Anonyymi
Se on sitä persulaista asiaosaamista.
- Anonyymi
Johtuu siitä, että se ei osaa sanoa mitään järkevää, ohjeet tulee venäjältä, ja niitä noudatetaan.. olen syvästi pettynyt siihen roskasakkiin..
- Anonyymi
kyllä se karvian suvusta tulee 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Mistä tiedät, että on PerS??
Tiedän parikin kokkaretta ja keskitien kulkijaa jotka täällä aktiivisesti pätee ja haukkuu toisia...että jouluterveiset vain näille toisten mielipiteiden arvostelijoille.
Elämä ei ole mustavalkoista vaikka kok...kesk....niin väittääkin.- Anonyymi
Facessa ja Instassa pääsee katsomaan irvinaurajien profiilia, ei sieltä muuta ole löytynyt kuin perspoikia. Katsopa itsekin.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Facessa ja Instassa pääsee katsomaan irvinaurajien profiilia, ei sieltä muuta ole löytynyt kuin perspoikia. Katsopa itsekin.
Onko oikeen puoluekirjatkin näkyvissä vai mistä aatteen tiedät. Pitäkääs viherpunikit enempi huoli omista asioistanne, sillä tehän niitä kaikkein suvaitsemattomampia olette. Maataan keskellä Mannerheimintietä ja terrorisoidaan paremmin ansaitsevia kun itsestä ei rikastumaan ole .
- Anonyymi
Kyllä näistä puoluekanta paistaa kauas. Moni on laittanut persujen sinikeltalogon kuvansa ympärille, jos ei kommenteista tyhmemmälle aukea, mitä tässä edustetaan. Naurettavaa irvijengiä. Heko heko.
- Anonyymi
Älä pullaasi tukehdu. Ota jotain rauhoittavaa jos noin ahdistaa.
- Anonyymi
Paska tulee persuksista oli kyseessä herra tai narri
- Anonyymi
Ja kepu pettää aina.
- Anonyymi
Kyllä ne on ne perintötekijät eli ilkeys mikä saa käkättämään 🤣🤣🤣
- Anonyymi
Persuja räkänaurattaa, mutta kyllä se hymy vielä hyytyy, jos joskus tositoimiin joutuvat.
- Anonyymi
Kyllä naurunaamoja on taas tullut monenkin asiallisen ehdokkaan mainosten kommentteihin. Sitten kun tutkii tarkemmin naurunaamoja, eli irvistelijöiden sivuja, löytyy sieltä taattua persukamaa, Huhtasaarta, Taviota ja muuta kaviota. Kyllä on persujen lupaus käydä vaalit toisia kunnioittaen pikkuisen hukassa. Sekin asia kaiken muun lisäksi. ( Ja ps. abc ei ole terveyskeskus. )
- Anonyymi
Heikkiä ei saa moittia.
- Anonyymi
Ei se keskustan pullukka nainen, ainakaan tässä maailmassa elä.
Antaa vain toimeentulotukea sähkölaskuihin ja vie maaseudulta viimeisetkin terveyspalvelut. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se keskustan pullukka nainen, ainakaan tässä maailmassa elä.
Antaa vain toimeentulotukea sähkölaskuihin ja vie maaseudulta viimeisetkin terveyspalvelut.Hänen nimensä Jonna Haavisto, mitä ihmettä pullukka kuuluu tähän. Kerropa itsesi ulkonäkö sinä joka vielä toistaiseksi elät tässä maailmassa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Hänen nimensä Jonna Haavisto, mitä ihmettä pullukka kuuluu tähän. Kerropa itsesi ulkonäkö sinä joka vielä toistaiseksi elät tässä maailmassa.
Eiköhän tuossa kommentissa tarkoitettu Saarikkoa.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei se keskustan pullukka nainen, ainakaan tässä maailmassa elä.
Antaa vain toimeentulotukea sähkölaskuihin ja vie maaseudulta viimeisetkin terveyspalvelut.Kyllähän se Ministeri Saarikko eduskunnan kyselytunnilla näin valisti.
Karvialaisesta ehdokkaasta tässä tässä kommentissa ollut kyse vaikka täällä joku on asian kääntänytkin.
Tuskin nämä Karvian ehdokkaat vielä ovat sillä asteella politiikassa, päättävät näistä suuremmista asioista - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Eiköhän tuossa kommentissa tarkoitettu Saarikkoa.
On Saarikko kans rehevä
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kyllähän se Ministeri Saarikko eduskunnan kyselytunnilla näin valisti.
Karvialaisesta ehdokkaasta tässä tässä kommentissa ollut kyse vaikka täällä joku on asian kääntänytkin.
Tuskin nämä Karvian ehdokkaat vielä ovat sillä asteella politiikassa, päättävät näistä suuremmista asioistaMiksi naisia arvostellaan ulkomuodon mukaan? Mies saa olla lihava aivan kuten Vote on.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Heikkiä ei saa moittia.
On se aika juopon näköinen.
Ketjusta on poistettu 15 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persut eivät ole kertoneet euronkaan edestä säästökohteita
Mutta änkyttävät kysellä niistä muilta jatkuvasti. Vaikuttaa ettei persuilla ole kykyä omaan ajatteluun ja päätöksenteko262215Marinin hallituskaudella Suomen BKT sentään kasvoi
Tämä ns. kauhukabinetti ei ole saanut aikaan kuin vahinkoa. Otti ennätysvelat rikkaiden veroalennuksiin ja sai työttömyy162163Huulitäytteet ja tekotisssit
Kylillä kulkiissa olen huomannut että tässäkin tuppukylässä on hameväki alkanut muokkaamaan ulkonäköään huulitäytteillä1631782Nuorille miehille ei kelpaa enää paljon käytetty nainen
"En ikinä huolisi mitään kyläpyörää", Tomi täräyttää TikTokissa https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/27182b8f-7759-49d0-82241283Drone-epäily Uudellamaalla
Ihmisiä kehotetaan siirtymään sisätiloihin. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012008358.html1241251Sait mut mies heikoksi
Yllätti tämä asia nyt kyllä. Olet ollut mielessä koko ajan. Ei riitä pelkkä kevät nyt syyksi. Veit jalat alta. Pannaan m861134Vauvat syntyvöät vihan lapsina?
Kyllä on pimeä oppi, ja olen ollut täydessä pimeydessä opillisesti, että pienet lapset syntyisivät paholaisen lapsina. O661065Stefan Therman. Vakava syyte ja vankila uhkaa.
Nyt ei taida mies selvitä enää selityksillä.98934Unelma tilanne
Miten haluaisit, että tilanteenne etenisi tai miten toivoisit hänen lähestyvän sinua? Vai toimitko mielummin itse, jos j70862- 80853