NATOn on viisainta antaa ne myönnytykset HETI. Maailma pääee silloin paljon vähemmällä sillä vaarana on maailmansota.
Ehtona pitää kuitenkin olla että Venäjä jättää Ukrainan rauhaan.
Näin kumpikaan osapuoli ei "menetä kasvojaan."
Ehtona pitää kuitenkin olla että Venäjä jättää Ukrainan rauhaan.
Näin kumpikaan osapuoli ei "menetä kasvojaan."
Vastaukset 108
Vanhimmat
Vladimirin naamaa katsoessa ainakin puolet siitä on jo hävinnyt jonnekin.
Mikä ihme tässä on?? Minä olen kirjoittamassa!!! Venäjä on aiheettomasti hyökännyt Ukrainaan ja tuhonnut Ukrainan kaupunkeja ja merkittäviä rakennuksia. Tappanut ihmisiä pommisuojiin.
Venäjän on poistuttava Ukrainasta ja luovutettava kaikki mukamas valtaamansa alueet, Krim mukaan luettuna. Varastettu tavara on aina palautettava omistajalleen.
Venäjän on maksettava sotakorvaukset Ukrainalle kaikesta, mitä on pommituksillaan ja tulituksillaan aiheuttanut. Se on oikeus ja kohtuus!!!!
Tuskin Haamin poika Puut (Putin) kolmatta maailmansotaa aloittaisi.
Ihan hyvin voi aloittaa.
On jo vanha ja valta pitää kohta luovuttaa pois.
Se harmittaa kovin. Lisäksi on joku tauti selvästi vaivounaan.
Venäjän kenraalit tiesivät, että army on huonossa kunnossa.
Jos ja kun mossatuuttaa yhdipomminsa, on sekin niin vanha ja huono että mossahtaa sen omille silmille.
Venäjän kokonais-Bkt on pienempi kuin Italian. Vuotuinen sotilasbudjetti pienempi kuin Ranskan. Noilla eväillä ei pullistella kuin sanallisesti. Pieni kansantalous, pieni pomo.
pieni urpo yrittää kasvattaa pientä kikkeliään tappamalla ukrainalaisia ja omaa kansaansa kuin hitler nappi otsaan niin maapallo voi paremmin
Moskovan Tiltu taas aloittanut ketjun. Maailman pitäisi tanssia yhden omissa harhaoissaan elävän idiootin takia.
Kyllä Nato neuvottelee. Ukraina liittyy Natoon. Venäläiset pysyy venäjällä. Kaikki ovat tyytyväisiä😊
Sotahullu varo sanojasi
Olen sotilasvalan vannonut ja palvellut rauhanturvatehtävissä Lähi-idässä sekä siviilityöntekijänä puolustusvoimissa.
T.aloittaja
Juuri niin. Putinilla on hieman Hitlerin elkeitä. Luulee, että koko maailma kumartaa, kun hän kerran jyrähtää.
Sitä ennen Venäjä ehtii panna ranttaliksi Ukrainassa. Putinin pitää näyttää mahtiaan koko maailmalle, mutta saattaa tehdä viimeisen tekonsa.
Toivottavasti länsi antaa sellaisen opetuksen Venäjän valtiaalle, että Venäjän kansa huomaa nousta vastarintaan. Ei varmaan Venäjän armeijakaan halua turhan takia henkeään heittää.
Sotimisessa ei ole mitään mieltä, varsinkaan tässä tilanteessa, kun ei ole edes oikeaa syytä.
Venäjän kansa kyllä tietää, että syyllinen tähän metakkaan on ainoastaan Venäjä itse. Ei löydy tuolle sotakaluston kuljetukselle minkään valtakunnan syytä. Pelkkää Åutinin pullistelua.
kaikki voimat yhteen jotta se hullu saadaan tapettua
"...ekä siviilityöntekijänä puolustusvoimissa."
Onkos niin vaikeaa PV:n saada työvoimaa nykyisin, että palkkalistoille päätyy selkärangattomia paskahousuja?
Putin tulee häviämään nöyyyrrryttävästi tämänkin uhoamisensa. Ryssä on ns. nurkassa for ever!
"Putin tulee häviämään nöyyyrrryttävästi tämänkin uhoamisensa. "
𝙅𝙤𝙥𝙖𝙨 𝙨𝙖𝙩𝙩𝙪𝙞 𝙚𝙣𝙣𝙪𝙨𝙩𝙪𝙠𝙨𝙚𝙨𝙞 𝙠𝙤𝙝𝙙𝙖𝙡𝙡𝙚𝙚𝙣!!
JOE setä jenkkilästä vaatii että natolaiset valloittavat Venäjän . Joe setää pelottaa muuten .
Joo, aika hullunkurinen veijari on tämä harhoissaan elävä nasse....eiku puttesetä.
Asiaan.
Olen kuullut ,että Suomessa on ollut joskus niin typerä presidentti,että on
heikentänyt oleellisesti Suomen puolustuskykyä kieltämällä miinat.
Pelkästään puolustukseen sopiva asejärjestelmä.
Sai siitä hyvästä palkaksi idästä kissan.
Loistava vaihtokauppa.
Luulin saavansa jonkun korkean YK-viran.
Ei saanut.
Joku Tavja se taisi olla.
........känä.....
Oliko sama Tavja, joka oli sitä mieltä 1970-luvulla, että neuvostokommunismi ja ddr-kommunismi ovat upeita juttuja?
Tämä henkilö halusi olla mieliksi Putinille ja saihan hän kissan lahjaksi tuosta hyvästä.
Kyllä se kannattaa makeilla, kun kissoja lahjoitellaan.
Vaihtoiko jalkaväkimiinat kissaan?
Mitäs jos kerrankin Putin ja Venäjä koittaisi olla puuttumatta naapurimaidensa asioihin?
Se kun ei heille pätkääkään kuulu!
Onnistuisiko?
ei onnistu ennen kuin pienikaluinen putin tapetaan
Kannatan 💪
Putin on suuruudenhullu. Koko Eurooppa pitäisi olla hänen mielestään Putinin valvonnan alaisena.
Ei taida lopettaa yrittämästä, mutta taitaa olla turhaa enää yrittää. koko maailma on seurannut tätä vallanhaluista herraa ja eiköhän tuohon pian loppu tule. Ukrainalaiset näyttävät tuolle vallanhaluiselle herralle kaapin paikan.
Putin saa olla aivan rauhassa vihainen. Tuollainen yltäily tuolla Ukrainan rajalla ei kunniaa Putinille tuo. Hän saa lähteä sieltä häntä koipien välissä matkoihinsa.
Tuo uhoominen on naurettavaa. Itsenäisen maan rajoilla on vuosia pidetty yllä sotatoimia ja ihmisten elämä pantu aivan surkeaksi, vielä suurin osa siellä vanhuksia. Melkoisen raukkamaista sodankäyntiä.
Ei juuri kunniakasta sen kummemmin noille venäjämielisille ukrainalaisille kuin venäläisillekään.
Putin on kuin koulukiusaaja, kiusaa pienempään ja viattomia.
Putinista tulee väistämättä mieleen Hitler! Sekä ulkonäöstä että toiminnasta. Vain viikset nokan alle, niin a vot!
voiko pinempää kuin putin olla pakkohoito sille kusipäälle ainoa vaihtoehto
Putin on lähtenyt vaatimuksillaan tekemään itsestään pellen. Tulee käymään niin että puttepossu menetetään pian suosionsa. Niinköhän venäläisten mielestä on kivaa menettää perheen isiä ja poikia jos puttepossu aloittaa aseelliset laajemmat kahakat ja pakotteiden ansiosta kansalaiset joutuu ahdinkoon.
Hulluja nuo Valtioiden päämiehet, monikin..juuri tuollaiset hullut pyrkii valtaan.
Venäjällä kansan suut on tukittu. Siellä lopetetaan kaikki rauhanomaiset yhdistykset, jotta kansalla ei olisi mitään mahdollisuutta pitää yllä normaalia elämää. Siellä ollaan kohta rautaesiripun takana.
On ilmeistä, että Putinin harhaluulot kaikkia kokoontumisia kohtaan on päässyt vallolleen. Hän pelkää joka puolella olevan salaliittoja. Hän on siis vainoharhainen.
Mihin onkaan tuo maa, Venäjä, kulkemassa?
Venäjä on kulkemassa kohti omaa tuhoaan. Ei kansa loputtomiin katso pienen miehen öykkäröintiä.
Jos kansa heräisikin, ja vallankumous! Armeija voisi nousta Putininia vastaan!
Miksi ei!?
Miksi sotilaat tottelevat tuon psykopaatin määräyksiä?
Eiks joku voi myrkyttää Putten kalsareita ?
Novitsjok
Putin vaatii maailmalta turvatakuita ettei kukaan saata Venäjää aseelliseen konfliktiin tai vapauta Putinin ryöstämiä alueita. tTosta hyber kyber ja hybridi humpasta tulee mieleen Idi Aminin aivotuotteellinen taso kun yleensä sitä kutsutaan valehteluksi ja vittuiluksi!!!
Aiheuttaako Sputnik tuota?
Euroopan itäisessä kolkassa, Suomen rajanaapurinakin tunnettu pinta-alaltaan iso valtio on yhtä vittumainen kuin Aasiassa erään paksun pahiksen hallinnoima diktatuurivaltio.
Mistähän roistovaltioista on kyse?
Euroopan valtioiden pitää vaatia Venäjää poistamaan miehittämältään Kaliningradin alueelta Eurooppaa vastaan suunnatut iskander ohjukset ja vähentämään hyökkäysjoukkonsa puoleen.
Samoin Venäjän pitää poistaa hyökkäysarmeijansa Ukrainan rajalta ja luovuttaa rosvoamansa Krim takaisin Ukrainalle. Sevastopolin laivastotukikohta pitää lakkauttaa ja Krimille antaa samanlainen status kuin Ahvenanmaalle.
Tämän jälkeen Nato voi antaa vakuutuksen siitä, ettei se laajene enää itään päin, paitsi jos Venäjä antaa aiheen siihen ja joku maa tuntee tästä syystä turvattomuutta.
Venäjän kansa ei halua sotaa. Siellä on jätetty kirjelmä, joka satojen henkilöiden allekirjoittama. Siinä vaaditaan Putinia perääntymään ja lopettamaan tuolla sodalla uhkailu, koska koko Venäjän kansa tietää, että Eurooppa ja USA eivät halua sotaa.
He tuntevat nuo hallitusherransa, millaisia he ovat. Valheitten kertojia. Eihän yksi maa voi alkaa määrätä. mihin kukin maa liittoutuu.
Venäjään ei kukaan eikä mikään luota, joten ei siihen kukaan eikä mikään haluakaan liittoutua.
Jos Venäjä vehkeilee ja tekaistulla syyllä hyökkää Ukrainaan, niin siitä seuraa melkoinen rytinä ja paljon nuoria miehiä kuolee. Venäläiset äidit a isät nostavat melkoisen metelin, he eivät halua poikiensa kuolla turhan takia, yhden miehen hullun päähänpiston takia.
Valitettavasti uskon putinin vievän tämän sodan katkeraan loppuun saakka. Siihen kuuluu koko venäjän ydinaseet.
Nassesetä on hyvin, hyvin vihainen.
Venäjän kansan tulisi syrjäyttää Putin. Olisi silloin toivoa paremmasta elämästä.
Navaljyi saa vankeutta 10 vuotta lisää tekosyyllä!
Nitistetään toisinajattelijat ellei tapeta. Armeija tappaa mielenosoittajia tai vankilaan loppuikäksi. Naapurimaamme on sairas totalitaristinen diktatuuri!
Mutta on siellä ennenkin ollut vallankumouksia...
Historian kirjoihin kyllä pääsisi sellainen suurvaltojen johtaja joka sanoisi että lopetetaan tämä tyhmä uhoaminen ja keskitytään muihin tärkeämpiin asioihin kuten ilmaston muutokseen ja muihin epäkohtiin, niillä rahoilla mitä menee asevarusteluun kyllä saisi tehtaiden piippuihin suodattimet ja muut filtterit. Ase teollisuus tietysti vastustaisi mutta se pitäisi valjastaa rahoineen tähän ilmastonmuutosta vastaan taisteluun.
Metri Heikki Putin,kaipaisi pikaista psykiatrista
hoitoa suljetulla osastolla.
Minä jos pääsisin pistooli mukana Putinin vierelle niin ampuisin kuulan Putinin kalloon vaikka tietäisin että itse kuolisin samalla.
Putin!! Se ei ole niin maailman syy jos olet kaljuuntumassa!
oman kasan pitäisi hoidella tuo hullu , laitoksenn tai mielellään lopullisesti.
Miksi armeija ja poliisit on Putinin alamaisina kuin robotit, miksi eivät nouse vastarintaan!!!
Eivät uskalla edes ajatella, että pitää napata kiinni ja viedä tunkion viereen. Saamaan opetusta, miten lantakasaa käsitellään. Pohj.-Korean diktaattorille oli joku sanonut, että olet lyhyt ja lihava. Siltä seisomalta oli vienyt sanojan ja teloittanut sen. Tuumannut vielä, että luopiolle, luopion kohtalo. Samanlainen maanpäällinen saatana se putinkin on. Tuomio tulee putinille, se on mainittu jo.
pitää luvata kunnon tapporaha , kyllä venäjällä on joku joka tämän hoitaa. Tulee siltikin halvemmaksi. Ja on yksi mielenvikainen vähemmän ..
piileskelee nyt kuin rotta kolossaan , ilm Valkovenäjällä , kun pelkää, että tulee kremliin täsmäohjus. voi raukkaa.
Tajuaa kohtalonsa ja sillä on kai seuraajankin valinnut. Laitettava vastaamaan tekosistaan mahdollisimman nopeasti.
Tulee käymään näin:
Kun venäläiset hoksaavat että Putin on syöttänyt heillekin potaskaa, ja koska Putin on ajanut maan talouden kuralle ja kun kansakunta tästä kärsii, he pettyvät ja tyrmistyivät ja siitä alkaa vähitellen kehittyä sisäinen kapinamieliala ja syntyy kapinallisen joukko, joka lähtee edistämään hanketta Putinia ja koko hänen hallintonsa syrjäyttämiseksi.
Se jopa kärjistyy siten että itse Putin ja hänen perheensä ja lähimmäiset tukijansa tapetaan
Ukrainan sotaan vaikuttaneet osapuolet (monikansallista toimintaa)
- Venäjä
- Yhdysvallat
- Englanti
- Suomi
- EU
Sanoisin, että höpö, höpö. Venäjän hyökättyä Ukrainaan, se muuttui monikansalliseksi toiminnaksi. Ei suinkaan ennen sitä hyökkäystä.
Ukraina on halunnut länsimaistua ja pois Venäjän ikeestä. Se ei Putinille sopinut. Putin on arka mies ja hän olisi halunnut pitää kaikki ympäröivät maat Venäjän suojana. Nyt on käynytkin niin, että kaikki entiset "ystävämaat" kipin kapin liittyivät Natoon, se olikin Putinille shokki.
Nyt koettaan kynsin hampain pitää kiinni väkipakolla noista viimeisistä lähimaista, jotka nekin haluaisivat olla itsenäisiä. Taitaa olla enää yksi maa, joka tuon hirmuhallitsijansa takia joutuvat olemaan pakosta Putinin ystäviä, koska tämä johtaja on Putinin ylin ystävä.
Venäkälle kuolemantuomio voimaan ja putin ja lavrov ja medvedev syyteeseen kansanmurhasta ja narun jatkoksi tai myrkkypiikiin
Lukasenka myös samaan riviin ja Haagin tuomittavaksi.
Lukasenka on raukkamainen piilottelija. Siellä se Putinin selän takana kyräilee. Ei varmaankaan kovin mielellään laita asevoimia liikkeelle, mutta on nyt Putinin tassun alla. Valitettavasti.
Mitä alkoi muuttelemaan presidentin vaalien tulosta? Noin se sitten kostautuu. Valko-Venäjä menetti itsenäisyytensä ja on nyt Venäjän vasallivaltio. Surullista!!!!
Kunhan saadaan tilanne rauhoitettua ja putin psykiatriseen hoitoon ja sinkkiämpäriin paskomaan . Niin ukrainan jälleen rakentamisen kustannukset otettava näiden hullujen tileiltä , mukaanlukien valkovenäjän johto . aivoton perseennuolija.
Sitä ennen putin ratkaisee tilanteen isolla jytkyllä !
Ennen nappia PUT-IN usein, karkeasti, rivakasti, kovaa, kauan
ja koko maailman mediaan kuvattuna
Putin suuttunut NATON pahansuopaista puheista ja käskenyt ydinaseet korkeimpaan valmiuteen..hullu se on.
Putin on ajamassa itseään täydelliseen umpikujaan..oikeastaan on jo umpikujassa.
Put haluaa pornoelokuvaan.
Sitä näytetään kaikilta tv-kanavilta koko maailmalle.
Tässä luontodokumentissa vilahtaa valahtanut pikku mittarimato eli katkarapu.
Viagraa pakkosyötetään ja vodkaa juotetaan, mutta .... Ei Se Nouse.
Tyhmä!
Jenkit tehkää kommando isku , ja tappakaa tuo rotta , samoin lukasenka yhtä aikaa. Noille hulluille ei tilaa maailmassa, Rotat
NO sehän olisi vain rauhaturvaamisoperaatio , palaisi rauha eurooppaan . Ei näiden sekopäiden kanssa kukaan voi toimia vastaisuudessakaan. Niiden pää ei vaan pysy kasassa. ne on täysi eristettävä muusta maailmasta.
Putinilla on sellaiset turvakomppaniat ympärillään, että tuota herraa lähelle on vaikea päästä.
Keskustelukumppanikin istuu pitkän pöydän päässä, väli varmaan on 4 metriä. Miten mahtaa tuo keskustelu käydä herrojen kesken.
Onkohan heillä kuulokkeet korvissa ja joku lähetin
Tämä kaikki on liian myöhäistä putin on jo päätöksensä tehnyt!!
viisaita ja kuolemattomia sanoja. putin saa pian tuta rotan koloonsa.
Huuhaajuttua.
Eli hyväksyt Putinin operaatiot täysin?
Venäjän kansasta on yli puolet harhaan johdettuja Hölmöjä , vailla omaa tahtoa Kuin Koreassa johtajia myöten . Totuudesta eivät tiedä paskan vertaa. Roskasakkia.
Venäjän+kansa,+tuo+70+%,+on+systeemin+uhri,+aivopestyä+kansaa.+Eivät+he+paremmasta+mitään+tiedä.+He+seuraavat+johtajaa,+nimittäin+Putinia.
Nuori+väestö,+joka+osaa+käyttää+nettiä,+tietää+vapaasta+maailmasta+ja+haluaisivat+muuttaa+systeemiä,+mutta+heidän+kätensä+ovat+sidotut.+Eivät+halua+joutua+vankilaan,+joten+ovat+hiljaa+ja+kenties+tekevät+jonkinlaista+myyrän+työtä.
Putin on sian paska. tehkää oma kansa siitä selvää , kusettaa teitäkin...
Putin itse ajaa meitäkin Natoa kohti!
..ensin Venäjä on rikollisesti koettanut manipuloida ja kiusata koko ajan länttä. Mm. Usan presidentin vaaliin puuttumista valheuutisilla, kyberiskuilla.. Kun nyt sitten laiton rikollinen hyökkäys Ukrainaan ja sotarikoksia, kansanmurhaa, ja sen seurauksena sanktiot. Takaisin sieltä tulee kostoilla uhkailua ja vihaa.
Sama jos yksityinen ihminen olisi gansteri joka kiusaa, häiriköi, sitten ryöstää ja murhaa ja kun sitten aiheesta asiaa ei hyväksytä, hän alkaisi sitten riehua yhä enemmän ja terrorisoida. Käytös on terroristin ja rikollisen. Se pitäisi hyväksyä.
Putin syyttää vain länttä vaikka itse toimii laittomasti ja rikollisesti.
Ei noudateta mitään lakeja, sopimuksia, eettisyyttä. Pelkkiä valheita ja häikäilemättömyyttä, pelkkää kiristämistä.
Länsi ei ole Venäjää vastaan vaan Putinin rikollista toimintaa! Putin ei ole Venäjä, vaan yksi suuruudenhullu psykopaatti, joka harhaisesti yrittää pakottaa jokaisen venäläisenkin kasvottomaksi osaksi vain omaa jättisuurta egoaan.
Putin painostaa ja kiristää myös venäläisiä olemaan tahdottomia ja vailla omia mielipiteitä. Jos sanoo yhdenkin sanan joka ei miellytä vangitaan tai tapetaan. Täydellistä tyranniaa! Tämäkö täytyisi hyväksyä vai!!
Putin vaatii muilta ja länneltä asioita joihin itse EI koskaan ole suostunut eikä suostu.
Joita ei noudata.
Varsinkin, kun tuo herra Putin on yhdessä ystäväoligarkkien kanssa varastanut Venäjän valtion omaisuutta miljardeja ja kansa on aivan hiljaa ja antaa tuon tapahtua, vaikka siitä on aivan julkisesti keskusteltu.
Jos nuo kaikki rahat olisivat menneen kansan hyväksi, olisi venäläisillä loisto olot.
Valepukin kanssa ei kannata sopia mitään. Sopimukset ovat yhtä vessapaperin kanssa ja ne voidaan yksipuolisesti irtisanoa ennen kuin edes muste paperissa on kuivunut.
Ymmärtääköhän putin, mitä cancel sana tarkoittaa ja osaako hän kirjoittaa kyriilisillä kirjaimilla. Putinin pitäisi itse painaa korjaa tai peru painiketta. Kyllä hän tietää, minkä hässäkän on jo aiheuttanut ja sen, että lopputili ilman irtisanomista. Toverinsa saa taluttaa hänet portista ulos.
Ulvookin, kuin hitler huomatessaan, että turpaansa saa, kun hävii tän "erikoisoperaation". Meni liikaa ylitöiksi ja pahemman kerran.
Pää on painoksissa Putinilla. Luovuttsisi ja ränkäisisi hanskat tiskiin. Piipun suupieleen ja viimeiset savut.
W. Putina Kutina [pikkumies] on ILMESTYSKIRJAN PETO ja yököttävä otus muutenkin kaikin puolin. Wallu Walehtelija väitti että Venäjä ei hyökkää Ukrainaan. Nobelin rauhanpalkinnon hän menetti tällä valheellansa.
Putinia on ehkä vaikea syöstä vallasta. Taitavat maksaa niin hyvää palkkaa kaikille noille vartijoille, jotka tuolla kaduillakin ihmisiä kiinni ottavat, että ne pysyvät uskollisina Putinille.
Putinilla on oma vartiokaartinsa, joka myös on hyvin palkattu. Saa nähdä, kun tilanne kiristyy ja rahat alkavat loppua, ei ole enää varaa maksaa vartioille. Kuinkahan sitten käy?
Ehkäpä omat "koirat" kimppuun käyvät, sitten kun tilanne on sopiva.
Herra Putina on mitättömän surkea otus. Hullaantunut lähinnä D. Beskoviin mm. Dimitrin viiksien vuoksi. Aidon länsimielinen herra Medjeva tilalle. Hän kannattaa lännen asettamia pakotteitakin. Medjeva olisi rohkeampi ellei vaarassa olisi oma henki ja miljardiomaisuus.
Neiti Putina käyttää väärin rauhanturvaoperaation käsitettä. Sanoivat lähettäneensä "RAUHANTURVAAJIA" turvaamaan 2 Separaattorialueen itsenäistymistä. Tässä mielessä ymmärrän että tämä "RAUHANTURVAOPERAATIO" on vertaistensa joukossa ERIKOISOPERAATIO!
Venäjä on usein varoittanut puuttumasta maan sisäisiin asioihin. Eikö se itse tee sitä parhaillaan Ukrainassa... 9. Vuotta jo jos Krimin miehityksestä aloitetaan laskeminen.
NATO:n vastustajien ei tarvitse enää niin moraalisesti kuin käytännössä ottaa osaa maan"puolustukseen", eli tulevaan NATO:n provosoimaan 3-maailmansotaan.
Kiitos urpot ja näkemiin.
Epäilen vahvasti, että Venäjän käynnistämään "Rauhanturvaoperaatioon" ei ollut YK-VALTUUTUSTA. Kovin verinen operaatio kun mm. venäjää puhuvien kansoittaman Mariopolin kaupungin nuo "rauhanturvaajat" ovat jo nyt pommittaneet lähes sorakasaksi. Tässä mielessä nyt meneillään oleva "rauhanturvaoperaatio" on vertaistensa joukossa ERIKOISOPERAATIO! Rouva Vallu Putina, olet paha ihminen.
Hän on ennen kaikkea narsisti. Rouva Vallu Putina on niinkin itsekeskeinen, että välttää vastustajiensa nimien käyttämistä. Kiero tyyppi. Paatunut valehtelija. Vastustajat kyllä voidaan murhata, myrkyttää laittaa tekaistuilla syillä vankilaan jne... Diktatuuri ja kleptokratia on nyky-Venäjä. Elinikäinen syytesuoja turvaa diktaattori Putinan selustan jos nykysysteemi kestää. Siksikin sananvapaus ja vapaa lehdistö / oikeus osoittaa mieltä ovat Vallun eniten pelkäämä asioita.
Eiköhän Puttana ymmärrä, että kolmas maailmansota tarkoittaisi venäjää vastaan muu maailma. Kun Ukrainassa jo tulee raikuen turpaan, niin koko muu maailma voi olla "hiukan" liian vaikea vastus.
Pitäisikkö Putelle ostaa oma vuohi?
Vuohi ja vuohipukki... Putina Vallu ja Dimitri Paskov ja Olga Saharouva... Kolmen kivaa. Puuttuu enää käsiraudat! Putina Vallu ei saa Nobelin rauhanpalkintoa koskaan. Butsan joukkosurmien kerrotaan tulleen dokumentoiduiksi. Nykyään liikkuvaa kuvaa saa, laadukastakin... Mitäs Valehtelija Vallu sanoo, kun tallenteet puhuu omaa karua kieltään...
Kalsarinmyrkyttäjä on "menettänyt kasvonsa" jo kauan sitten, ja lasten ja muiden siviilien murhauttamisen jälkeen ei ole enää yhtään mitään väliä sillä, mitä tuo paskalortti laukoo ääneen.
Häneen on syytä suhtautua samalla asenteella ja ymmärryksellä kuin kehen tahansa sarjamurhaajaan. Kyllähän se Breivik myöskin kaikenlaista haluaa. Aivan toinen juttu, kannattaako pelkuripapan juttuihin lähteä mukaan.
Vähiin ovat Putinin pullistelut televisiossa jääneet viime aikoina.
Taitaa ukko tietää maailman pitävän niitä lähinnä komiikkaesityksinä nykyään.
Tuleva uutinen: Kuka ampui Putinin 9.5.2022 Kremlissä, vai oliko itsemurha?
Natsi neiti Vallu Putina on yököttävä otus ja ILMESTYSKIRJAN PETO. Wallu Walehtelija väitti että Venäjä ei hyökkää Ukrainaan. Itsestään ilmeisesti Mariopolin kaupunki on muuttunut raunioiksi...? Sattumaa sen täytyy olla. Natsi Putinan apu-ukkeli Baskova väittää, että Venäjä "ei ole sodassa". Elämme mielenkiintoista aikaa!
Odotan vain sitä hetkeä,että siitä pienestä
niljakkeesta päästää joku ilmat pihalle.
Nautiskelen tuon tapahtuman jälkeen,
makoisat snapsit konjamiinipullosta.
Kyllä sieltä Venäjältä löytyy noita vallantavoittelijoita. Ne ovat vain niin tosi vanhoja ukkoja kaikki, paitsi Medvedev, joka on aivan tahdoton Putinin papukaija. Sitten on tuo Lavrov, joka kuitenkin olisi jo lähtenyt pois tuosta virasta, mutta Putin ei päästänyt. Lavrov on hyvä tausta tuki Putinin valheille.
Siinä onkin oikein hyvä "luotettava" kolmikko: Putin, Lavrov ja Medvedev. Tuo kolmikko pitäisi kaataa saman tien.
Hyvä!!! "Asiaa ja se on totta!!!
Pieni Niljake "putler " ei ole menestynyt armeijassa ei edes sotilas arvoa mitään....
Joku "kusipää agentti" täynnä itseään eli kokovartalo "mulkku"!!!!
Tuon niljakkeen päästä luvattu lännessä muhkeat rahat..kuulin juttua..
100 miljardia ,no joku Ukrainan agentti sen kyllä, "nappaa" !!! Saa hyvät rahat ja puhdistaa maailmaa...
Kyllä sitten hän varmaan tarjoaa koko maailmalle ns."konjakki ja rommi" kuvaukset!!!!
jokainen tietää, mitä tälle massamurhaajalle pitäisi tehdä
Saa sitä haaveilla. Realistina oletan, että Putin eli raukkamainen natsi-idiootti tämän "ei-sodan" lopulta voittaa. Sitten saa paistatella 9. 5. Moskovassa, ei Kiovassa. Kunpa neiti Vallu Putina tulisi ammutuksi tuolloin. Mieluusti toki jo tässä kuussa.
Jospa tarkka - ampujia olisi mukana 9.5. Ja tähtäimessä natsi - idiootti Vallu Putina. En käsitä, että Putinan ja muutaman kaverinsa annetaan pitää satojen miljardien omaisuutensa niin idässä kuin lännessä. Varmaan osa tuosta varallisuudesta kuuluisi Venäjän kansalle. Samaan aikaan Ukrainassa tuhannet siviilit menettävät kotinsa, omaisuutensa, terveytensä ja henkensä.
Nimittely ei tässä edistä mitään. Putin on mieshenkilö. Diktaattori hän toki on ja voittaa sodan koska ns. LÄNSI antaa tämän tapahtua. Asetelmissa jotain samaa kuin Hitlerin seikkailuissa ennen 2. Maailmansotaa. Aatukin sai vielä suht. Vapaasti vallata sudeettialueita kuten muutama vuosi sitten Putinin Venäjä Krimin ja Ukrainan Separaattori-alueita. 2. Maailmansodassa Saksan vastaisen liittouman laukaisi käyntiin lopulta Saksan tekemä Puolan valtaus. Näköjään koko Ukrainan annetaan kärsiä, ettei Putinille tule liian paha mieli. Jokainen realisti tietää, ettei pelkkä lännen aseapu riitä Ukrainan voittoon Venäjästä. On typerää kuvitella, että osavoitto Ukrainasta riittää Putinin natsihallinnolle. Lännen riittävän aikainen väliintulo olisi mahdollisesti pelastanut kymmenien tuhansien Ukrainan asukkaiden elämän. On syytä muistaa, että menehtyneitä ovat suurelta osin venäjää puhuneet ukrainalaiset, mitä tulee siviiliuhreihin.
Niin ja samalla Venäjällä monet vaimot, äidit ja isät itkevät poikiensa kohtaloa tuolla tosi turhassa sodassa.
Minkälainen mahtaa olla tuo jälkipyykki Venäjällä, kunhan selviä, kuinka monta äidin poikaa on tulossa arkussa kotiin vai tuleeko ollenkaan, Jos ruumis onkin hävitetty ja sanotaan, että ei tiedän, missä poika vaeltaa.
Vladimir Syka Putin. Queen of Soviet Union.
Jätekasa Kremlin on Putin!
Putin ei piittaa että pakottaa kuolemaan kymmenet tuhannet miehet, tuhoaa heidän tulevaisuutensa. Nuoret kuolevat ja vammautuvat, orpoja lapsia. Monta sukupolvea kestävä trauma. Pelkkää sotauhoamista, aseteollisuudella ylpeilyä, kun tulisi rakentaa rauhaa ja rakkautta ja suojella luontoa! Putin leikkii ydinvoimalla ja tuhoaseilla, kun tulisi laittaa rahat arktisen alueen ja eläinten suojeluun. Maapalloa uhkaa ilmastokatastrofit ja lajikato ja Putin osaa vain aiheuttaa moninkertaisesti lisää tuhoa ja hävitystä! Itsekäs psykopaatti jota kiinnostaa vain oma ego ja valta. Vielä eläkeiässä haluaa hallita suuruudenhulluna maailmaa, tuhoaa nuorten tulevaisuuden ja kaikki hyvät unelmat ja kosmopoliittisen ystävyyden. Putin haluaa kiristää, painostaa, alistaa, tukahduttaa, tappaa.. pelkkää pahuutta. On kuin pimeyden ydin koko mies.
Ei jätä Ukrainaa rauhaan. Möyhentää maan sellaiseen kuntoon, että siitä ei ole kenellekään asuinmaana.
Best solution. Putin out as soon as possible.
Seniili ukko tappamisen himossa pilaa myös Venäjän ja on jo pilannut. Venöjältä on tosi miehet loppuneet.
Yksi pois rivistä niin tuhansien henki säästyy.
Monesti Luoja tai luonto ottaa ohjat ja joku epidemia alkaa…
Pitäs lopettaa lässytys ja alkaa vaatia pikkuputinin syrjäyttämistä tavalla tai toisella. Kun aika on niin joka suusta kuuluu ”sitähön mekin sanoimme” vaan kun ei sanota