Hämeenlinnan sivustolla joku viisas kehui poistaneensa koronapiikkiä ottamattomat kaverinsa. Luuleeko joku älypää tosiaan, että korona hyökkää hänen kimppuunsa facebookin kautta? Eikö ihmisillä saakaan olla omia mielipiteitä ja toimintamalleja?
Fanaattisuutta on joka lähtöön. Liekö Oulaisissa yhtä eteviä koronantorjujia?
Fanaattisuutta on joka lähtöön. Liekö Oulaisissa yhtä eteviä koronantorjujia?
Vastaukset 28
Vanhimmat
Jeesus ei pakottaisi ketään ottamaan myrkyllisiä jopa tappavia piikkejä lähimmäisen rakkauden nimessä.
Jos jumalamme olisi halunnut kehomme tuottavan piikkiproteiinia, hän olisi luonut valmiuden siihen.
Jumala loi hienon viruksen tahtonsa välikappaleeksi ja ihminen yrittää taistella tuota tahtoa vastaan rokotteella. Ja jumala luo rokotteen kiertävän variantin.
Voihan perkele sua.
Korona linko löytynee seurakunnan tilaisuuksista.
Typerys! Ei kai hän tuolla Koronaa aiokkaan torjua, vaa ÄÄRIMMÄISTÄ TYHMYYTTÄ ja ei kestä sitä!
Ymmärrän, että et ymmärrä ja kuinka voisitkaan, kun olet rokrotevastainen!
Piru on irti kun ei luvattu lääke ei auta. Kaksi-kolme piikkiä hakeneet ajaa maski päässä autoa ja pelkää. Piikitön painaa menemään aivan kuin ennenkin, vailla huolen häivää. Olisi kannattamut miettiä kumpaan joukkueeseen liittyi. Ei se ehkä ole vieläkään myöhäistä vaihtaa.
Sie taidat olla ihte pääpiru joka on naamioitunut koronavastaiseksi jotta saarahan maailma sekaisin ja immeiset tappelee keskenään.!
Voihan halavatun pakana kyllä nyt on piru merrasa. Ei 50 nainen itsestään sikeä. Tämä kiurun siittäjä on saatanan palvoja!
No, mutta tyyli tuntuu olevan, että" kunhan saan ihmiset riitelemään keskenään" ja saan aikaan pahoivointia, henkistä pääasiassa! Taispa mennä aika oikein arvaus!
EMA:n EudraVigilance -tietojärjestelmän raportoimien piikitysuhrien määrä jatkaa nousemista. EU-alueella raportoidaan ainakin 34 337 ihmisen kuolleen ja 3,12 miljoonan ihmisen vammautuneen Pfizerin, Modernan, AstraZenecan ja J&J:n COVID-piikeistä.
Amerikassa jo kuollut yli 700000 ihmistä rokottamattomia koronaan ja Venäjällä saman verran siinä on näyttöä kerrakseen rokotevastaisille.
Ei ne koronaan ole kuolleet vaan koronan kanssa. Siinon vissi ero!
Vissi ero on siinä että Koronaan kuolleitten pää diagnoosi eli syyllinen on ilman rokotetta saatu covid tartunta.!
No tämähän on juurikin se paikkansa pitämätön väite jolla ihmisiä yritetään pelotella ottamaan myrkkypiikki.
Mikä myrkkypiikki se on jos ois myrkkypiikki niin kaikkihan silloin kuolisivat minä itse mukaanlukien olen ottanut kolme piikkiä eikä mitään haittavaikutusta ja lähipiirissä 94 vuotias vanha pappa jolla ei myöskään mitään sivuvaikutuksia rokoteiden jälkeen eli eipä kirjoiteta huuhaata.
Sinä ja naapurin pappako ootte koko maailma. Sata prosenttisen varmaa on et kaikki piikitetyt kuolee, tosin myös piikittömät. Se mitä piikki aiheuttaa 5 tai 10 vuoden päästä on arvoitus viisaimmallekin tutkijalle, samoin jos niitä aletaan tökkiä aina vaan tiheämmin. Nyt uusin tutkimustulos kertoo et neljäs piikki otettava kymmenen viikon päästä kolmannesta. Entäs viides varmaan jo kuukauden kuluttua.
Meinaakko että summanmutikassa pistellään ihmisille mitä tököttiä sattuu ja kas kummaa kun et väitä että 50 vuoden päästä jälkiseuraukset näkyy piikitetyillä.!
Kyllä. Nämähän ovat kokeellisia injektioita joista on valmistajat vastuuvapautettu.
Kaikki näitä piikkijä ottavat ovat osa suurta ihmiskoetta, joka näiden osalta päättyy 2023.
Vaikutukset ovat nähtävissä jo nyt; sydänlihastulehdukset, veritulpat ja syöpien lisääntyminen vain muutamia mainituiksi.
Yleisimpinä agressiivisuus ja äö:n lasku.
Voiko pöljempiä kommentteja olla tältä persulta vai on vastuuvapautettu piikin silältämistä aineista kyllä nämä rokotepiikkien sisältämät aineet on testattu enempi kuin yhteen ihmiseen vaan tuollaisiin huuhaa tietojen uhreihin tehoa mitkään lääketieteen saavutukset.
Taas sulta lipsahti se persu sieltä. Teit itsestäsi 🤡
Eikait noin pöljiä kommentteja päästä suustaan eikä kirjoita muuta kuin persut.!
No nyt, täälläpä tuntuu oikein kaikkien itseoppineiden lääketieteen edustajien äiti olevan äänessä!
Kannattaa tuohon paranoiaan hakea nyt jo pikaisesti apua!!
Näkyy tuo äö:n lasku kun ei vaivauduta ottamaan asioista selvää ja kun lyödään faktat tiskiin, niin tullaan agressiivisiksi.
Tutustuminen ajallaan voi olla tärkeää: https://www.mtvtekstikanava.fi/new2008/136-01.htm
Tartunnat on sellaista juutetta vaan.
Agressiivisuuden ja em.lisäkso riippuvuuttakin näyttää aiheuttavan nämä piikit siinä määrin, että niistä jo tapellaan kuka saa ja kuka ei.
Kuulehan paukapää, kirjoitusasusi jo paljastaa, minkälainen tollo olet, (valitettavasti) että kannattaa pitää nyt se "ajatuksenriento" hetken paussilla!
Anonyymistikin voi näemmä itsensä munata!
Täsmälleen samat sanat sulle! T. Eri
Argumentit kun loppuu, niin ruetaan nimittelemään ja agressiiviseksi. Suosittelen sinulle paussia täältä ennen kuin kirjoitat yhtään kommenttia enää. Käytä suotu taukosi hyödyllisesti esim. tiedon hankkimiseen ja keskustelutaitojen kehittämiseen.
Heh! Juuri tätä tarkoitin, kapasiteettisi ei riitä älykkääseen keskusteluun, ei voi mitään! Aika ressukka olet!
Unohdetaan koko juttu, mutta lupaa nyt, ettet enää koskaan kirjoita tänne mitään, jookos!