Miten on, täyttyykö mahat?
Muita yösyöppöjä?
10
194
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi ei tarvitse syödä yöllä, ruoka-aikana syöminen riittää, eikä silloinkaan mihinkään "jouluähkyyn". Ruokaa voi ottaa lautaselle vain senverran kuin normaalistikin, vaikka vain lusikallisen joululaatikoita ja pienen palan kinkkua (rosollia ilman lisukkeita voi ottaa vähän enemmän).
- Anonyymi
Ai täyttyykö maha? No kyllähän tuo. Välillä tulee syötyä niinkin paljon että vatsa on kuin ratkeamaisillaan. Yöllä tulee harvemmin herkuteltua, etenkään niin että kesken unien heräisi jääkaapille. Toisaalta aina välillä tulee mässäiltyä illasta myöhään yöhön joten kai sekin lasketaan.
- Anonyymi
En ole koskaan syönyt yöllä. Iltasyömisenkin lopetin kesäkuun alussa. Aattoiltana annoin itselleni luvan tehdä yhden kinkkuvoileivän. Ei tule ähkyä.
- Anonyymi
Löytyyhän meitä yösyöpöttelijöitä vaikka kuinka. Tälläkin hetkellä menee suklaata vatsaan niin että napa ruskaa.
- Anonyymi
Miltä tuntuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miltä tuntuu?
Tällä hetkellä tuntuu ihan hyvältä, mutta tuolloin tilanne oli toinen. Maha oli aivan täynnä kaikesta syömisestä ja sitten kun vielä vetäisin ne suklaat päälle niin tuli valtava ähky. Toisinsanoen, ei tuntunut hyvältä.
- Anonyymi
Maha täyttyy ja kiloja karttuu. Pitäisiköhän aloittaa laihdutuskuuri?
- Anonyymi
Jos siitä on haittaa?
- Anonyymi
Juuri vetäisin tuossa kokonaisen suklaalevyn. Sanoinkuvaamattoman hyvä olo. Vielä voisi korkata oluen ja sitten vaikka nukahtaa näille sijoille.
- Anonyymi
Vatasen vatsa ei tunne kelloa hah..... jos ei saa oikein unta saattaa joskus sortua yösyöpöttelyyn. Mutta senkin voi tehdä terveellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2011581
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?581001Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän140954- 85912
- 61886
Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11770Martinan tarve valehdella.
Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t266766Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla
Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä341707Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol74706Olisitko oikeasti valmis rikkomaan
Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk61702