Miten on, täyttyykö mahat?
Muita yösyöppöjä?
10
172
Vastaukset
- Anonyymi
Onneksi ei tarvitse syödä yöllä, ruoka-aikana syöminen riittää, eikä silloinkaan mihinkään "jouluähkyyn". Ruokaa voi ottaa lautaselle vain senverran kuin normaalistikin, vaikka vain lusikallisen joululaatikoita ja pienen palan kinkkua (rosollia ilman lisukkeita voi ottaa vähän enemmän).
- Anonyymi
Ai täyttyykö maha? No kyllähän tuo. Välillä tulee syötyä niinkin paljon että vatsa on kuin ratkeamaisillaan. Yöllä tulee harvemmin herkuteltua, etenkään niin että kesken unien heräisi jääkaapille. Toisaalta aina välillä tulee mässäiltyä illasta myöhään yöhön joten kai sekin lasketaan.
- Anonyymi
En ole koskaan syönyt yöllä. Iltasyömisenkin lopetin kesäkuun alussa. Aattoiltana annoin itselleni luvan tehdä yhden kinkkuvoileivän. Ei tule ähkyä.
- Anonyymi
Löytyyhän meitä yösyöpöttelijöitä vaikka kuinka. Tälläkin hetkellä menee suklaata vatsaan niin että napa ruskaa.
- Anonyymi
Miltä tuntuu?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Miltä tuntuu?
Tällä hetkellä tuntuu ihan hyvältä, mutta tuolloin tilanne oli toinen. Maha oli aivan täynnä kaikesta syömisestä ja sitten kun vielä vetäisin ne suklaat päälle niin tuli valtava ähky. Toisinsanoen, ei tuntunut hyvältä.
- Anonyymi
Maha täyttyy ja kiloja karttuu. Pitäisiköhän aloittaa laihdutuskuuri?
- Anonyymi
Jos siitä on haittaa?
- Anonyymi
Juuri vetäisin tuossa kokonaisen suklaalevyn. Sanoinkuvaamattoman hyvä olo. Vielä voisi korkata oluen ja sitten vaikka nukahtaa näille sijoille.
- Anonyymi
Vatasen vatsa ei tunne kelloa hah..... jos ei saa oikein unta saattaa joskus sortua yösyöpöttelyyn. Mutta senkin voi tehdä terveellisesti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä4175024Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1602906Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575912479- 411704
- 541668
Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!471633- 871477
Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei101197MTV: Vappu Pimiä lataa yllättävän kommentin Helena Puolakasta: "Eihän Helena Puolakkakaan..."
Miten Vappu Pimiä pärjäsi mielestäsi MasterChef-tuomarina? Pimiä aloitti MasterChef-tuomarina uudessa pestissä. Nyt Pim151117Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein1641107