Että jos toinen haluaa sut, niin kyllä hän tekee kaikkensa että olisitte yhdessä.
Ei pitäis olla vaikea tajuta asiaa.
Ei pitäis olla vaikea tajuta asiaa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 70
Vanhimmat
Ei tee jos toinen on varattu.
Tämä ei koske meitä mies. En vaan tiedä miten saisin sanottua sinulle, että haluun sut. Etkä sinä tietenkään siinä roolissa voi.
Roolissa heh
Niin, et ehkä ymmärrä mitä rooleilla tarkoitetaan elämässä, mutta joku päivä sit hei :)
Niin, en tiedä miten se onnistuu. Aikaa kuluu, mutta ei se ole yksin huono asia. Toki jos sen häneltä kuulisin irl, ei olisi enää mitään epäselvää.
Mies, missä roolissa et pysty?
Ammatissani. Ei kai mulla muita rooleja ole.
Melko yksinkertainen täytyy olla jos ei tuota ymmärrä. 🤨
Onhan se tehnytkin. Ei vaan onnistu. 🤷♀️
Sinun on ehkä vaikea tuolla aivokapasiteetilla tajuta että kukaan ei ole niin kuin sinä, eikä asiat ole niin mustavalkoisia.
Tais osuu arkaan paikkaan. Eikö mies sua huolinut. 😆
Järkevä kommentti. Aloittaja ei ymmärrä, että kaikki täällä ei ole 24-vuotaita panoa etsiviä nuorukaisia.
Naura oikeudessa
Taidat nyt puhua vaan omasta puolestasi, voimia sinne yksinäiseen jouluusi.
Haluaa kyllä juu, jatkuvasti ruinaa mutta silti ei halua erota 20 vuotta vanhemmasta vaimostaan. On tämä vaikea yhtälö. Ilmeisen rikas on tuo vanha haahka.
Onkohan tuo mies jotenkin "äitiriippuvainen"? Eikö se hyvä ole jos on sukanpesijä ja ruuanlaittaja hänellä? Mutta surullista jos sinulla ei muuta arvoa kuin satunnainen seksi.
Miksi olisi noin puhuvalla ihmisellä?
Juu haahkalle ostaa joululahjat, minulle ei ostanut viime joulunakaan eikä syntymäpäivänänikään. Halauksen kuulemma olisi antanut jos olisi ehtinyt. Eiköhän tämä nyt sitten ala olla tässä. Arvoton olen hänelle.
Sama täällä. Mies haikailee mua, mutta vaimonaan on 20v vanhempi nainen, joka näyttää äidiltään. Miksi? En tajua. Muhun voi panostaa tuhmat ajatuksensa ja halunsa kai.. Olen vähän tyhmä.
Miksi kuvittelet jonkun varatun miehen ruinaavan täällä . Vaikka emäntä olisikin vanhempi . Ruinaako naiset vain sen takia että , mies on vanhempi .
Irl ruinaa. Ei täällä.
Aivan sama täällä irl se mies mua kaipaa, stalkkaa ja on mustis. Ite puran täällä vain fiiliksiä.
BUAHHAHHAHHaa siellä jollakin tätillä viiraa. Itse olet sekaisin. Sanoin, että oikeassa elämässä hän mua ruinailee JA ETTÄ itse täällä puran vain fiiliksiä. Ei taida boomeri tietää, mitä lyhenne IRL tarkoittaa :DD
Tekee myös sen selväksi jos ei halua.
Hiljaisuus sen kertokoon
Kyllä kestän sen , jos peräännyt
Otan jotain opikseni tulevassa
Kattotaan viimonen kierros
Jätä jo se toinen rauhaan..
Kenestä ja kenen asioissa puhut?
Montako kierrosta idiootit tarvii?
Hiljaisuus ei kerro mitään.
Aloittajan aloitus on enemmänkin käsky miten kaikkien pitäisi asiasta ajatella ja miten kaikilla pitäisi hän mielestään olla. Ei! Kukaan yksittäinen ihminen ei voi käskyä antaa siitä mitä ajatella, miten suhtautua ja miten asiat ja tilanteet on.
Täällä on kyllä todella ihmeellistä, lapsellista manipulointi menossa.
Tuomittavaa
Ja ajatus "tekee kaikkensa" kuulostaa kyyttävältä. Moesti riitatilanteissa on niin, että kyykytetään ylpeyttään toista osapuolta ajatuksella "jos et tee ja toimi näin et mua rakastakkaan". Onko sellainen kyykytys ja syyllistys rakkautta sitten? Ei ole vaan henkistä väkivaltaa.
Älä puhu monikossa stna
Anteeksi rakas. Rakastan sua enemmän kuin mitään koskaan, en vaan saa tehtyä kaikkeani. Anteeksi.
Eiköhän tuo ole ihan selvä asia, kaikki tuon tajuaa. Itsellä ei ole asian ymmärtämisessä ikinä ollut ongelmia, aina olen tiedostanut etten kiinnosta ketään, en ole kenenkään perässä juossut.
Juu juu ja hau hau
Eli et tee niin et halua. No nyt meni jakeluun.
Aina ei ole siitäkään kiinni. Joskus voi olla parempi erikseen kuin yhdessä
Mihin tällä pyrit? Ei tuo päde aivan kaikissa tilanteissa, mutta on se myös totta. Onko aloitus naiselta vai mieheltä?
Juuri näin. Silloin ei myöskään siihen mahdu muita. Kun hän haluaa sut, niin osaa nähdä myös sinut osana tulevaisuuttaan.
Mä luulen ettei hän tajua mun tehneen paljon jo tähän mennessä. Hänen vuokseen.
Mitä olet tehnyt? Kerropa esimerkkejä...
Liian paljastavaa. En voi tässä julkisesti sitä sanoa.
Lutkutit munaa kaikkien kuullen. Ihmiset joutuu esittämään että tässä ei ole mitään ihmeellistä? Sairasta loukata kenenkään yksityisyyttä pitkiä aikoja. Ihmiset sairastuu, menettää toimintakyvyn.
Ei varmasti tajua jos et kerro hänelle irl
Luepa tuo kommenttisi ja mieti uudelleen. Olet sairas.
Minähän nimenomaan sanoin, että en kerro. Jätin kirjoittamatta. VÄttuako harppu käyt kimppuuni. Mitään en ole kirjoittanut muuta kuin että EN KIRJOITA tänne. Sairasta muualla. Käy sellaisten kimppuun, joihin on aihetta.
Ei tietenkään tajua. Mutta kyse on asiasta, jota en kehtaisi myöntää kuin jos oltaisiin pari. Pitäisi muuten mua hölmönä.
Surullista jos olet mielestäsi tehnyt paljon hänen vuokseen eikä hän tiedä sitä kuin sillä että kertoisit hänelle. Ethän ole myöskään vihainen sitten jos hän tapaa jonkun toisen sillä välin saamatta koskaan tietää.
Minä en itseasiassa edes tiedä onko hänellä toinen vai ei. Joten en vihastu lainkaan. Surullinen toki olisin. On täysin naurettavaa ja lapsellista olettaa, että ihmiset kulkevat tuolla täysin tunteet avoinna kertomassa muille tunteistaan. Ehkä teininä niin, mutta ei enää aikuisena. Hän saa tietää tuon asian, jos on joskus mun. Muussa tapauksessa asia ei kuulu hänelle.
Väärin, en ole tehnyt sitä hänen vuokseen vaan saadakseni hänet. Eikö aloituksessa siitä ollut kyse?
Kuulostaa jotenkin kylmältä.
Niin kuulostaa. Toivottavasti se vastapuoli ymmärtää jättää tollasen omaan arvoonsa, ei tiedä kuin huonoa jos tollasen tyypin kanssa yhteen päätyy. Kylmä ja itsekeskeinen. Ei tee toisen vuoksi, haluaa vain itselleen. Mitähän ne jo tehdyt asiatkin sitten on, tuskin mitään hyvää vaan jotain sairasta manipulointia.
Ja entäs jos se toinen ajattelee samalla tavalla?
Tiedän ettei ketään kiinnosta. Uskon jo kerta pakeista enkä enää yritä uudestaa.
Ehkä ei aina ole noin yksinkertaista. Kunpa olisikin. Voi kaivata kauankin pystymättä silti tekemään aloitetta. Monet asiat voi vaikuttaa.
Ei se aina ole niin yksinkertaista. Molemmat voivat pelätä joutuvansa noloon tilanteeseen jos saavat esim. pakit.
Oot vielä aika kokematon näissä ihmissuhdeasioissa kun pidät niitä niin mustavalkoisina asioina vaikka niissä on kaikki mahdolliset värit. Elämä opettaa kuitenkin kaikkia tavalla jos toisellakin.
Tulet vielä sen huomaamaan.
Minä menen jäihin kun olen ihastunut. Se on aivan kamalaa. Ja olen nainen. Mutta on totta että pyrin olemaan samoissa paikoissa ja lähettyvillä haluaisin myös keskustella ja yritän yleensä pitkittää sitä. Tosin on helpompi jutella kunhan toinen avaa keskustelun. Sen parempaan en taida pystyä.. Mutta olen huomannut että aloitus pitää paikkansa etenkin miesten kohdalla. Oikeasti kiinnostunut mies menee vaikka läpi harmaan kiven kun yrittää saada kohteensa eikä se jää epäselväksi.
Jos on kerran saanut pakit, niin silloin se on naisen vuoro. Jos nainen on tullut toisiin ajatuksiin? Vai onko käynyt sellaista? Mies kyselee.
Ymmärrän tuon jos kyseiseltä naiselta on saanut pakit, silloin se on todellakin sen naisen vuoro. Mutta vain siinä tapauksessa jos on suoraan kysytty ulos tai sanonut olevansa kiinnostunut. Muunlaisista lähestymisyrityksistä ei voi aina ymmärtää oikein.
Naimisiin mennään ja eletään onnellisesti sillä sinä olet minun armain.
Miten, kun et nytkään välitä?
Voi tykätä, mut tietää, ettei voi saada. Haluta, vaikka ei pitäisi. Kaivata, vaikka toinen ei välitä.
Tunteet on tunteita.
Sit voi aina kirjoitella tänne.
Eiköhän tuo ole itsestään selvä asia, kaikki tajuaa tuon ilman erikseen sanomisiakin, Itse tiennyt aina ettei kukaan ole ollut musta kiinnostunut, ei näin ruma nainen ketään kiinnosta,
Jaahas, mites ton nyt ottaa
https://youtu.be/r0U0AlLVqpk
Niinhän se mene teillä panokoneilla. Kivat on eri maata.
Ei toisen tarvitse kaikkea tehdä mutta hän lähestyisi minua jotenkin jos haluaisi kanssani jotain.
Joulurauhaa tietotoimiston tätille sinne aloitukseen!
Niinkö? en tiennyt. Ei kannata myöskään pyytää kahville kun ei sitä halua eikä valehdella tärkeäksi.