Gemex gel to gems

Anonyymi

Onko kokemuksia Gemex geelistä ja mukana tulevan uv-valon toimivuudesta? Meille tuli joululahjana kaksi erilaista settiä, joissa molemmissa tuo uv-simpukka. Tehtiin muotteihin geelit ja konfetit ja laitettiin simpukkaan. Valot vilkkui, ääni kuului ja sivusta näkyi, että violetti uv-valokin paloi sisällä simpukassa. Geeli tosin ei kovettunut yhtään. Käytin vielä noin 10x uudestaan sen 3min valotuksen ja ei mitään tapahtunut. Kokeilin siis myös toisen pakkauksen simpukkavaloa ja ei mitään reaktiota. Ei siis edes lämmennyt yhtään, vaikka muotin/geelin olisi pitänyt antaa jäähtyä valotuksen jälkeen. Kaikki geelit valui muotista pois jos sitä hiemankin kallisti. Täytyy reklamoida nuo.

Geeliä oli laitettu tarpeeksi ja ohjeet luettu. Patterit oli uudet ja oikein asennettu. Katsoin jopa jonkun arvioinnin youtubesta ja siinäkin näytti olevan lamppu rikki. Videon tekijällä tosin oli oma erillinen uv-lamppu, jolla sai geelin kovetettua.

0

1875

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Mitkä asiat

        tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
        Ikävä
        74
        1124
      2. 75
        1121
      3. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        48
        1014
      4. Miltä se tuntuu

        Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
        Ikävä
        104
        968
      5. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        51
        935
      6. En mahda sille mitään

        Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
        Ikävä
        33
        717
      7. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        49
        704
      8. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        52
        617
      9. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        34
        607
      10. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

        Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        118
        557
      Aihe