Avaimeton astra k

vm 2017. kaukosäätimestä patteri loppu. Onko mitään keinoa avata ovet? Patterin vaihto taitaa olla ainut keino.
4351
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Vaihda auto. Pääset halvemmalla.

Äänestä

Kaukosäätimessä on mekaaninen avain jonka saa esiin painamalla säätimen takaosaa ja vetämällä. Kuskin ovessa on mekaaninen lukkopesä joka muistaakseni on peitetty irroitettavalla suojalla,

Äänestä

Juurinin näin. Itsellä lähti koko muovisuojus pois autoa pestessä. Työnsin suojuksen paikalleen, mutta aika hatarasti se tuntui pysyvän, ja todennäköisesti tippuisi ajaessa. Tarvii varmaan liimata jotta pysyy, vai oisko jollakin parempi keino millä suojus varmasti pysyy paikallaan,,

Äänestä

Avaat ensin sen auton oven ja kaivat sen ohjekirjan hanskalokerosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

vm 2017. kaukosäätimestä patteri loppu. Onko mitään keinoa avata ovet? Patterin vaihto taitaa olla ainut keino.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu