Tähän maailman aikaan ystävyys on tärkeätä. Ystävistä ei pitäisi luopua, vaan ystävyyttä pitäisi kehittää. Ystävyys on kuitenkin ihmisten välistä kommunikointia yhdessä, ei yksin. Ystävyys ei lähde siitä, että vain toinen ottaa yhteyttä. Se vaatii molemmilta panostamista ja yhteistä aikaa. Jos, haluaa olla ystävä pitää sen eteen tehdä töitä. Muista tämä MIES! Et halua oikeasti olla ystävä, jos jätät kaiken naisen tehtäväksi.
Ystävyys tärkeää
Anonyymi
232012
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Muista sinä se, että kaipaamasi henkilö ei täällä ole.
Sitä en tiedä. Yleisesti kirjoitin omasta kokemuksestani ja tapahtunut ihan muualla, kuin täällä. Itse en voi asialle enää mitään.
Kuka on tuo mies? Jotain tunnisteita vois olla näissä joskus. Tekisin paljonkin, jos olisin varma siitä että hän on täällä minua kaipailemassa. Sitä varmuutta on täällä vaikea saada.. Mitä tässä voisi tehdä?
Annan hyvän neuvon. Ole häneen kaikella tavalla yhteydessä ihan muualla, kuin täällä. Kysy kuulumisia ja arvosta hänen tekemistään. Kutsu välillä vaikka kahville johonkin, ihan ystävyyden merkeissä. Ystävyys voi muuttua rakkaudeksi, jos sille annetaan mahdollisuus. Jos se on yksipuolista yritystystä olla ystävä, ei onnistu. Miksi haluaa ystäväksi, jos ei tee sen eteen mitään?
Hyviä neuvoja kyllä. Minä en vaan näe häntä missään, enkä pysyty viestejä laittamaan ja pallo on hänellä.
Ei ole miestä eikä se ole tärkeätä. Nykynainen ei miestä tarvitse.
Ota pallo pois
Täh, miks sen pitäis muuttua rakkaudeks, jos se ei siks ota yhteyttä, et toinen kelaa jotain sellasta, tiedäks, voi alkaa ahistaa.
Sitten se on hyvä kertoa, että tunteita ei ole, jos toinen niin epäilee. Tämänkin jälkeen pitää ystävyydestä pitää kiinni teoilla, jos ystävyyttä haluaa.
Ei käsitä, siis tunteita toki on ystäviä kohtaan, välittämistä, muttei romanttista rakkautta, menee turhan monimutkaseks. Jos toisel ihan eri tavotteet suhteelle, ku se ystävyys, ja se sit väijyy siel taustal, hirveetä säätöä.
Miten? Voi kun tietäisit miten paljon minuun sattuu edelleen se etten edes näe häntä. Enkä edes usko että hän siitä välittää... En tiedä mitä näille tunteille voi tehdä. En pääse hänestä ikinä yli. En varsinkaan kun hänestä täällä haaveilen... Olen ihan loppu ja rikki.
Jos ystävyys aiheuttaa tuollaisia tuntemuksia, niin onkohan tuo sen väärti...
Tarkoitin, että jos toisella on tunteita ja toisella ei, niin se kenellä on tunteita saa päättää haluaako olla ystävä, pystyykö olemaan ystävä. Jos kumpikin haluaa olla ystäviä, niin pitää molempien tehdä sen eteen työtä, eikä vain sen jolla on tunteita. Miten tässä nyt on käynyt.
Olisiko sen, jolla on niitä erityisiä tunteita toista kohtaan, motiivit tuolle ystävyydelle kuitenkin edelleen sen suuntaiset, että hän toivoisi suhteelta jotain enemmän kuin ystävyyttä...sen voi kyllä aistia, jos niin on, ja se voi karkottaa toisen kauemmas, kun ei kykene toiselle olemaan sitä mitä hän toivoisi.
Ei ole naisesta kuulunut mitään eikä suostu soittamaan. Tämä on ongelma
Ihminen, johon voi luottaa täysillä
Ne ovat tärkeitä
Käyttäydyn myös kympillä heitä kohtaan
Suhteet muuttuu
Vaihtuu kohteet
Juuri näin pallo pyörimään jospa pyörivä pallo houkuttaa.
Noinhan se on ja kaksinkerroin poikkeaa nopeammin.
Pomppiva pallo olisiko se mitään? Pompputtaa palloa lujasti näkyvällä paikalla ja kohta hän ilmestyy paikalle...
Jompi kumpu keino?
Valinta on sinun
Ei ole, jos mies ei tee mitään ystävyyden eteen. Vaikka haluaa olla ystävä.
Pankissa oli joskus ystävällistä ennen kasvojen menetystä.