Miksi miehet olette palstalla?
Palstalla ei varmaan ole kivoja naisia
15
<50
Vastaukset
Koska emme välttämättä ole sinkkuja.
Me kaikki kaksi sataa odotellaan sitä kivaa naista ilmestyväksi! Hahahah, tiesitkö, että niitä toisinaan tänne ilmestyy! 🤪
- Anonyymi
Te kaikki kaksi, teidän odotus tulee olemaan pitkä.
Noudattakaa vaan viinamiehen neuvoa. Anonyymi kirjoitti:
Te kaikki kaksi, teidän odotus tulee olemaan pitkä.
Noudattakaa vaan viinamiehen neuvoa.Niin siis sekö odotus, että palstalle ilmestyy kiva nainen, piipahtaaan? Ei siinä mene kuin yksi hujaus. Muunlaiset odotukset voi kyllä venyäkin, vaan mihinpä sitä olisi kiire valmiissa maailmassa.
- Anonyymi
Enpä mä täällä naisten vuoksi piipahtelekaan, kun juttujen, jotka tuntuu olevan palstan miesten vuoksi olevan kyllä aika hanurista.
- Anonyymi
Oli hyvä Norman Bates-juttu. Kiitti siitä.
- Anonyymi
Mjoo
Me olemme täällä itsemme vuoksi. On täysin käsittämätöntä se että jotkut 'ulkopuoliset' tahot luulevat olevansa täällä joko naisten, miesten tai toistensa vuoksi.
Ei mitään tällaista.
Aina, kun tänne jotain kirjoittaa, voi huomenna tarkastella omia sanavalintojaan ja oman edustuksellisen demokratiansa käyttökelpoisuutta sosiaalisessa verkossa, sen rullaavuutta, asiasisältöä ja potentiaalista kaupallista arvoa.
(hirn)- Anonyymi
En ole huomannut mitään ulkopuolisia.
- Anonyymi
Palstalla on naisia jotka ei halua miehistä mitään.
Juu, en minä ainakaan ja moni muukin näyttää ainakin teksteissään tehneen valinnan jäädä sinkuksi ilman miestä tai naista.
On täällä kivoja naisia, en vaan kauheesti viitti kehuskella ettei kukaan vedä vääriä johtopäätelmiä kiinnostuksen laadusta.
Palstalla on paljon kivoja naisia, oikeastaan jokainen naisoletettu on omalla tavallaan kiva.
Tosin sitä nyhveröille jakavaa neitsyttä täällä ei ole, joten he voivat jatkaa naisten haukkumista ja valitusvirsiään. Ihan rauhassa.
Mutta noita yllämainittuja miesoletettuja on vain marginaalinen osa. Palstalla on isoin osa miesoletetuista persoonallisia ja ihan mukavia keskustelijoita.- Anonyymi
...kirjoittaa yksi naisoletettu:)
AV Anonyymi kirjoitti:
...kirjoittaa yksi naisoletettu:)
AVJoka on omalla tavallaan ihan kiva.. :D
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 222387
- 951526
- 1181264
- 751130
Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?
HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa18959- 52852
Julkisuuden henkilön päiväin päätös
Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa249851MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil209840Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä
Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo18831- 34795