Olen nähnyt tapauksia, joissa väärin asennettu viemärin tuuletusputki on aiheuttanut isoja kosteusvahinkoja. Tuon asentaja ei ole tosiaankaan tiennyt mitä on tekemässä.
Aivan ensimmäiseksi tuo viemärin pää kannattaa tulpata jollakin. Tuuletuksen huono toiminta aiheuttaa pienempiä haittoja kuin vinttiin tiivistyvä kosteus. Myöhemmin voi sitten viedä putken katolle asti, kunhan kelit sen jotenkin mahdollistavat.
Viemärin tulppausfirmat
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta663382Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh463202Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa1232718- 442553
- 311953
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘271860- 481636
Mihin hävisi
Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä871495- 391330
- 821199