Pojanpolun huutaja!

Anonyymi

Vieläkö on voimissaan vai Jo mullan alla tai valkotakkisten hoidossa..?

10

244

    Vastaukset 10

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Karvetissa asuu nykyään. Huuto on saatu loppumaan.

    • Anonyymi

      Tietääkö joku että miksi se äijä huusi? Oliko ihan kännipäissään vai oliko kyse jostain sairaudesta.

    • Anonyymi

      Yli 5000 lintua on kuollut Israelissa lintuinfluenssaan. Israelin ympäristöministeri Tamar Zandbergin mukaan kyseessä on pahin isku luonnonvaraisille eläimille maan historiassa.

      Suomen tunnetuimpiin kurkiasiantuntijoihin lukeutuva Jouko Alhainen vahvistaa Iltalehdelle, että valtaosa menehtyneistä linnuista on kurkia. Näiden joukossa saattaa olla toista tuhatta Suomessa pesivää yksilöä.

    • Anonyymi

      Tuo huutaja oli aikoinaan todella isossa valossa ja siitä väiteltiin että onko koko huuto vain keksittyä. Joku on varmasti viekäkin sitä mieltä että keksittyä ovat kaikki jutut huutajasta. Se mitä itse tuosta huutajasta aikoinaan oli kokemusta niin häneen ei saanut mitään kontaktia ja horjui sekä hoippui ja oksenteli niin takana suurella todennäköisyydellä alkoholi ja tai huumausaineet.

      • Anonyymi

        Mitään huutoa en ole koskaan kuullut vaikka olen asunut Raisiossa jo neljä vuotta.


    • Anonyymi

      Huuto saatiin loppumaan kun äijälle annettiin tasan kaksi vaihtoehtoa. Niitä vaihtoehtoja en tässä ala kertoilemaan.

      • Anonyymi

        Kerrotko edes kuka ne vaihtoehdot antoi?


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Kerrotko edes kuka ne vaihtoehdot antoi?

        Naantalin sosiaalitoimi.


    • Anonyymi

      Äijän olisi pitänyt osallistua huutokauppaan niin olisi voitto ollut varma.

      • Anonyymi

        Eikös se äijä kaksi vuotta Karvetissa huutanut öisin parvekkeella ja kukaan ei puuttunut siihen vaan äijä sai huutaa ihan vapaasti.


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      141
      947
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      44
      677
    3. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      124
      599
    4. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      21
      598
    5. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      64
      561
    6. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      552
    7. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      535
    8. Martinan mauton tyyli

      Voi hyvää päivää 🤣 nyt ollaan oltu Muhiksen kanssa Kultareservin avajaisissa suorat housut jalassa ja 500€ korsetti pää
      Kotimaiset julkkisjuorut
      149
      515
    9. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      34
      498
    10. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      27
      493
    Aihe