Elämäsi biisi, mikä se vois olla? Onko useita?

Eilen tuli katsottua pääministereitä.
23832
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Katsoitko vanhempiesi seurassa?

Äänestä
  • En ole katsonut

    Äänestä

Voisin valita sen rakkausbiisi..se on aika hyvä:)

Äänestä

Joo, ei kyllä yhdellä uskalla lähteä liikkeelle, vaikea edes sanoa mitkä kymmenen biisiä voisivat olla Elämäni biisejä...

Dingon Autiotalo on yksi, Leevin Itkisitkö onnesta toinen, Dire Straitsin Sultans of Swing myös, Putron Puolisoni, mutta sitten on jumalaton nippu Suomi- ja ulkkismusiikin erilaisia helmiä noiden jatkeeksi.

En pysty yhdellä, en edes kymmenellä biisillä, on niin monia jotka on vaikuttaneet elämään suuresti eri iässä, edellä mainittujen muutaman lisäksi.

Äänestä
  • Ei sano mithän z8yCIJPJP51, g7JW5F8d-BM, Rx9vZeTGckY, eikä L5eRgrC3pL4. Kaikki ihan outoja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei sano mithän z8yCIJPJP51, g7JW5F8d-BM, Rx9vZeTGckY, eikä L5eRgrC3pL4. Kaikki ihan outoja.

    Niin kun määkin. Outo.

    Äänestä

  • JasuM kirjoitti:

    Niin kun määkin. Outo.

    Et sä oo outo, noi linkit on.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Et sä oo outo, noi linkit on.

    No ne kappaleet kuvaa osiltaan mun sisäistä maailmaani.

    Äänestä

Annoikos, saitkos kenen tekemänä.

Äänestä

Jees, hyviä kipaleita kaikki. "Etsin kunnes löydän sun" eli kolmas ylhäältä on minusta paras. Ehkä siksi, kun se laulu on tuttu.

Äänestä

Niit vois olla kymmenii, mut kyl tää kuiteski puskee kaiken keskeltä, ei mahda mittään.
https://youtu.be/PHdioix-BgQ

Äänestä
  • Joo, PHdioix-BgQ on mahtava.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Joo, PHdioix-BgQ on mahtava.

    On se kyllä niin.

    Äänestä

Kyllä se taitaa olla Romanssi. On romanttista ajatella, että Hän ajattelisi musta laulun sanoin.
https://youtu.be/HRSAKIm-Zrc

Äänestä
  • Niinhän minä juuri teenkin. :)

    Äänestä

se on salaisuus 🤫😍

Äänestä

Ainakin se viimeinen biisi hänelle oli tosi kaunis; totuus, muuta ei voi väittää. Ja muita biisejä ei enää ole tai tule.

Äänestä

FR Dawid: Words?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 12 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Eilen tuli katsottua pääministereitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu