Kyllä nyt alkaa nenänvalkaisu ja tipaton tammikuu.Ehdottomasti.
Suomessa alkoholin käyttäjistä yli 80% ei pidä tipatonta tammikuussa.
Miten on alkaako sinulla tipaton tammikuu?
Suomessa alkoholin käyttäjistä yli 80% ei pidä tipatonta tammikuussa.
Miten on alkaako sinulla tipaton tammikuu?
Vastaukset 31
Vanhimmat
Alkoholisti mainostaa olevansa tammikuun ilman viinaa kuin se olisi jokin suuri sankariteko kun muun osan vuodesta juo kuin sika.
Noormarkussa muuten SK:n mukaan kaksi henkilöä lopetti pysyvästi juomisen,
saunoivat ja suorittivat viimeisen voitelun, ovat nyt kylmiössä.
Ei taida alkaa. Otan jos huvittaa ja jätän väliin ellei kiinnosta.
Näin se menee. Paatunut alkoholisti ei pysty olemaan ilman edes yhtä kuukautta.
Pöh. Tipatonta pitävä kuvittelee todistavansa että on hallinnassa.
Miksi pitäisi olla?
- Repa
Sori. Mulla ei ole mielessä tipaton tammikuu. Joka päivä juodaan läpi vuoden. Tämä on elämäntapa. Kadulla nähdään. Morjens!
- Repa
Minä pidän tipattoman tammikuun ja sitten vedän lärvit ja katkolaan diapampumpuleihin ja lihapatojen ääreen.
Hyvä suunitelma. Löytyiskö sieltä paikka vielä yhdelle ristoraittiille?
Tänään 1/31.
Nyt jo tuskaa? Ei tule kestämään.
Minulla on niin paljon pam pam pameja, että minä kyllä voisin olla niiden kanssa tipattomalla. Vaan miksi olisin.
Nythän sitä on kiva aika tissutella kun sisällä oloa ja koronaa väistelee , nyt on alettava vaikka pullollisella suklaa likööriä , joku bailey tms. lämmittää mukavasti.
Olet niin oikeassa kun olla voi. Ulkona korona,kylmä ja pimeä. Koska sitä tissuttelisi ellei nyt? Taidan ottaa kunnon kalsarikännit. Katotaan niitä tlpattomia keväämmällä.
Heräsin aamulla kuuden aikoihin lattialta.
Oli vielä juomista jäljellä. Siihen loppui minun tipaton tammikuu.
2/31.
Kyllä tipaton tammikuu on hyvä ratkaisu!On paljo jo todistettuja terveys vaikutuksia,puhumattakaan jos lisäisi vielä jotain liikuntaa mukaan.toki pitää ymmärtää että tämä koskee vain tavallisia ihmisiä,eli niitä jotka voivat jo ennestään hyvin,koska alkohlisti ei kuukautta ilman pysty olemaan.
Hyvä on joo. Vähän olo paranee ja jaksaa taas jatkaa uusilla voimilla vanhaa ränniä.
Moro.Se on nyt sitten 6.päivä tipatonta.
Nenä alkaa olla jo vaaleampi.(7/31).
Hain äskön18 karhu kaljaa nam nam.
Mäkin oon tipattomalla tammikuulla. Aamulla vedin kuitenkin ränniin ja 10mg subua suoneen, mut viinaa en oo ottanut koko tammikuussa.
Viikon päästä katkolaan pitäis mennä keskustelemaan, jos pitäis taukoa vai antaako ne subut mulle ilmaiseksi.
Olen kyllästynyt alkoholilla läträämiseen ja ajattelin pitää pidemmänkin tauon.Työstressin jne takia on tullut otettua aika paljon ja nyt olisi hyvä "tekosyy" tuo tipaton tammikuu olla vaikka 6kk juomatta kokonaan.
EVVK.
Spurgut.Se on nyt sitten jo 2 viikkoa tänään.14/100.
Tipaton on pitänyt täälläkin. Tosin en ole tietänyt pitäneeni. Otan jos huvittaa.
Voi että nyt harmittaa.Se on 26/31.Tämä tarkoittaa sitä että tipaton tammikuu päättyy pian kun alkaa helmikuu.
Huomenna tipaton tammikuu 31/31 sitten alkaa humalaton helmikuu.
Koskaan en ole tipatonta tammikuuta pitänyt. Enkä pidä.
Siinä se sitten oli.
Kannattaa
Mites meni?Täällä 31/31.