Missä on Lieksan jaosto tästä kyseisestä ryhmästä? Joko ne nuoret rupee Lieksan kaupungintalon eessä makkoommaan ja rellestämään? Kuulin huhuja
Lieksan elon kapinoijat
Anonyymi
352
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei pieksut! Joko ne tulee tänne telttoloidensa kanssa tukkimaan tiet. Ei semmosta kukkaan kestä ei! Kyllä pitää nyt alkaa soittaa kaupungintalolle että eivät vuan piästä noita makkoomaan siihe etteen! Sängyt on keksitty makkoomiseen eikä lieksan tiet! Tälle on jotain tehtävä! Jonninjoutavat
Taitaa meidän nuoriso vielä senverran tolkussaan olla että on joku realiteetti vielä pääkopassa mikä maailmassa on tärkeää. Toivottavasti tilanne säilyy ja meidän nuoriso pysyy henkisesti ja fyysisesti terveempänä kuin nuo etelän vetelät.
Kuulin huhuja kyliltä, että elon kapinoijat oisi tulossa tänne Lieksaan makoomaan pitkin teitä. Tien tukkeeksi josko niinkin voisi sanoa.