Ootko kulta liian väsynyt nyt

kun et lähetä mulle rakkausvärinöitä. Ajattele mua hetki.
Väsytkö sä muuten koskaan?
24<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 24

Vanhimmat

Ajattelenko? Muistan äänesi ja ihan kaiken

Äänestä
  • Oli niin kaunis viesti että menin sanottomaksi. Niin käy aika harvoin. Hyvää yötä.

    Äänestä

  • Uskoisitko jos kerron, että jouduin selvittämään itselleni nähtiinkö oikeasti ja missä. Ei tämä kenellekään ääh. Liian monimutkaista tällekin palstalle.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Uskoisitko jos kerron, että jouduin selvittämään itselleni nähtiinkö oikeasti ja missä. Ei tämä kenellekään ääh. Liian monimutkaista tällekin palstalle.

    Kyllä me ollaan ihan oikeasti nähty ja useinkin, ei ollut aloitus millekään mielikuvalle. Öitä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kyllä me ollaan ihan oikeasti nähty ja useinkin, ei ollut aloitus millekään mielikuvalle. Öitä.

    Öitä. Hänen puolestaan sinulle :)

    Äänestä

Ajelin työpaikkasi ohi tänään. Mietiskelin sinua. Että näitä teitä sinäkin ajelet, joskus. Niin hämmentävää. Vuosi sitten en sinusta mitään edes tiennytkään... Ja nyt olet ajatuksissani päivittäin. Unissakin välillä. Minulla on kova panssari ja pidän ihmiset etäällä, mutta sinä, sinä olet onnistunut luikahtamaan panssaristani läpi. Ja se huolettaa minua hieman. Ja samalla pelottaa, jännittää, ihastuttaa. Miten tähän tilanteeseen olenkaan voinut päätyä? Olen väsynyt, tunnustan sen. Välillä niin paljon, että ajatus ei kunnolla kulje ja teen tyhmiä virheitä. Olen kömpelö. Haaveilen, että voisin nukkua, nukkua, nukkua vain, ja herätessä, sinä olisit yhä siinä, lähellä.
Unelmia. Unelmia vain..

Äänestä

Väsymiseen voisin kommentoida, en oikeastaan, mutta hakkauksiin väsyy. Osan on vaikea ymmärtää että kun elää hyvin, rakastaa mitä tekee ja haluaa tehdä aika nuorena ja terveenä, sitä jaksaa. Joskus on vaan jaksettava. En ole siis energiavaras, chakrat kohdillaan, heistä moni pitää sohvalla olosta, ja vaativat sitä minulta, teen kyllä jotain siinä samalla kun touhuan. Tein hyviä valintoja ja aikaan, ammattien, lasten, asumisen, ajankäytön... Moni ei tätä hyväksy. Olen pitänyt jalat maassa, elänyt itsenäisesti, järkevästi, joskus haaveillen, moni ei tätä hyväksy. Autan kyllä omalla tavalla, olenhan itsekin apua saanut, tätä ei hyväksytä. Pelkään lääkäreitä yli kaiken, lapset sinne vien, itse on vaikeaa mennä. Ehkä tulet joskus kaveriksi. Tiedän, lapsellista. Kuulin, että olen saanut jo lääkärikammon lapsena, kyllä nauratti. Nyt päivän töihin. En tunne itse vihaa, mutta kyllähän ne vuodet saavat ivalliseksi tiettyjä kohtaan. Yritän päästä eroon, voi viedä aikaa. Paljon aikaa.

Äänestä

Viimeisillä voimilla yritän lähetellä kun pää on ihan hirmu kipeä

Äänestä
  • Krapula? tuo aloitus oli jo pari päivää sitte.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Krapula? tuo aloitus oli jo pari päivää sitte.

    Provo

    Äänestä

Nyt ajattelen sinua. Tunsitko? Kyllähän se oot sinä joka saat värinöitä aikaiseksi minussa?

Äänestä
  • Jos oles se mies niin tuohon aikaa todellakin ajattelin sua. Näin jotain häneen liittyvää silloin.

    Äänestä

Tänään on ollut lepopäivä. Ajatuksissani olet. :)

Äänestä
  • Kiva kun saat levätä, olet se joka ajatuksissani tai et.

    Äänestä

  • No hyvä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    No hyvä.

    Miksi haluat esittää, että aloitus on sulta?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Miksi haluat esittää, että aloitus on sulta?

    Kännykällä kirjoittavat väärään kohtaan. Veikkaisin.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kiva kun saat levätä, olet se joka ajatuksissani tai et.

    On ollut hyvä päivä ottaa levon kannalta. Viime ajat olleet melkoista. Kohta alkaa taas.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On ollut hyvä päivä ottaa levon kannalta. Viime ajat olleet melkoista. Kohta alkaa taas.

    Eikö sunnuntai ole lepopäivä sulla?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eikö sunnuntai ole lepopäivä sulla?

    Ei tällä kertaa. Se on se mikä sattuu vapaana olemaan. Ja jos ei satu olemaan muita aktiviteetteja.

    Äänestä

Tein pesän peitosta ja laitoin silmäni kiinni, en nähnyt unta mutta herätessäni muistin heti hänet.

Äänestä
  • Sun viestistä tuli mieliteko, että kohta meen itsekin peiton alle lämpimään :)
    Mullakin se oma hän on heti herätessä mielessä. Lähes aina.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

kun et lähetä mulle rakkausvärinöitä. Ajattele mua hetki.
Väsytkö sä muuten koskaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu