Onko alkuvuotesi intohimoinen? Jotenkin noin se eräs naistenlehti otsikoi horoskooppia.

Anonyymi

Onneksi, tuo ennustajien maksamalla saatujen lupausten ja näkyjen jakaminen kuulemma loppuu nyt vuoden vaihtuessa.
Oletko sinä soittanut ja saanut lupauksen rakkauden löytymisestä, heiluri kertoi, ei, nyt, ei marraskuussa, eikä joulu, mutta tammikuussa se tulee, voit jo tuntea sen kohteen, olette tuttuja...
Mitä mahtaisi luvata?
Tänään kai vielä saa soittaa ja maksaa.
Horoskooppien lukija saa samoja ennustuksia maksamatta minuutti taksaa.

12

70

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ikä on vienyt suurimmat intohimot!
      Halipula joskus, mutta onneksi ei ole pysyvää, eikä tee kipeää! Eipä minun rahoillani ole telkkarin ennustajat rikastuneet.
      Huuhaata josta joku jopa maksaa!
      Heilurit ja kivet korttien lisäksi, jos niillä voisi tietää tulevaisuutensa, ei kukaan tekisi mitään väärää. Suora polku, kortit kertoivat! Uskottavaako?

    • Anonyymi

      Kaikin horoskoopeihin ei kannata uskoa.Tietysti Oikean tarottulkintaan uskon kun kortin lukia nenäni edessä.hauskoja viihdettä.Mikään prinssi uljas ei kuitenkaan ilmesty enää ovelleni.On fakta.Saa sitä tietysti leikitellä mielessä. Joten hyvää vuoden vaihdetta parempaa vuotta kaikille 2022. toivotetan täältä itä:Helsinki 94. mummo käymässä pian 69vuotta.Turvassa aina olut koti yksin uudetvuodet ymm.riennot.

      • Anonyymi

        Yhteenkään horoskooppiin ei kannata uskoa.


    • Anonyymi

      Mitä helekatin intohimoa tässä iässä ja elämäntilanteessa olisi odotettavissa
      ja kuka on niin helekatin höhlä, että maksaa huuhaan kuuntelusta ?

      • Anonyymi

        Sitä voikin ihmetellä, mutta hyvin tuntui sinä aamuna puheluja palveluun menevän, kun pakosta jouduin sitä kanavaa seuraamaan, ko. ohjelman ollessa menossa. On niitä sellaiseenkin hurahtaneita. Kortti tuo ja kortti vie, on ennustajan oppilause. Vie pahat, tuo hyvät, kun tulkitsijalla on hyvä ulosanti.
        Kortit, ennustaja naaman edessä, samaa satua se silloinkin kertoo, korttien kertomaa! Jollekin miehelle kertoi kuolleelta äidiltä terveisiä ja äitinsä on yhä elossa.
        Että se niistä korteista näkyy!


    • Anonyymi

      Joku ex-toimittaja kertoi jokunen vuosikymmentä sitten miten horoskoopit "laaditaan" viikkolehteen.
      Korissa on lappuina horoskooppiennusteita ja sieltä nostetaan "ennusteet" kullekin merkille viikottain. Nykyään ennusteet arvotaan varmaankin tietokoneella.

      • Onhan nyt aivan järjelläkin ajateltavissa, että viikkohoroskooppi ei voi osua jokaiselle lukijalle oikein, jollei laatija pysty ennustamaan niin pyöreästi, että lukija itse osaa tulkita tekstin itselleen sopivaksi.
        Kerrotaan, että antiikin aikoina Delfoin Oraakkeli sanoi sotapäällikölle, joka tuli kysymään neuvoa taisteluunsa, että sotapäällikkö tulee tuhoamaan kokonaisen armeijan tässä taistelussa. Ei vain sanonut, minkä armeijan, ja niin sotapäällikkö meni ja hävisi ja tuhosi oman armeijansa.
        Oraakkeli oli ennustanut oikein.


    • Anonyymi

      Lupasi intohimoja mutta ei niiden täyttymistä

    • Anonyymi

      Äsken lenssas föörpiikki :)

      Vanha Skönö

    • Anonyymi

      Nyt pitää suunnata intohimot ja kaikki muutkin himot omaan hyvinvointiin.
      Makeanhimo ohitetaan ompun syönnillä ja suolan himo sillipalalla.

      Korona taistelu, mikä taistelu, kun jokainen pitää huolen siitä, ettei viinanhimokaan ylly hallitsemattomaksi, silloin voi kännipäissään unohtaa pandemiavaroitukset ja hipaista tartunnan kehoonsa.
      Onhan niitä muitakin tartuntoja, kuppa kuulemma naapurimaassa ja sehän se vasta intohimoissa siirtyykin kehosta toiseen, jopa suusta sinne.

      Se tämä Loppiainen riisuu joulun kodeista, tai ei kai se sentään Loppiainen, vaan ne koristelunsa tehneet kyllästyy jouluvaloihinsa. Minä poltankin kausivaloja!

      Enemmittä sepustuksitta, mukavaa Loppiaista.
      Kai kuninkaiden kakut on leivottu?

    • Anonyymi

      Ja tänään :-D

      Vanha Skönö

      • Anonyymi

        Oletkos Vanha Skönö ihan läpeensä rakastunut tänään?
        Vai läpeesikö intohimot tänään?

        On muuten mukavaa kun ei ole tarvis intohimoissa leikkiä eikä aikaa kuluttaa, on muutenkin kivaa!


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Valtion alijäämä = yritystukien määrä = 10 mrd. euroa

      Mutta persut eivät vaan suostu tasapainottamaan valtion budjettia, vaikka yritystuet on tiedetty haitallisiksi. Miksi p
      Maailman menoa
      107
      7719
    2. Suomi käyttää sosiaalietuuksiin suhteessa eniten rahaa koko maailmassa

      Suomi käyttää sosiaaliturvaetuuksiin enemmän rahaa suhteessa bruttokansantuotteeseen kuin mikään muu maa maailmassa. Su
      Maailman menoa
      368
      6810
    3. Grahn-Laasonen: "Kansalainen joutuu pettymään, jos demareita äänestää"

      Ministeri viittaa tuoreeseen Helsingin Sanomien juttuun, jossa demarijohtajan keinoja Suomen suunnan muuttamiseksi esite
      Maailman menoa
      74
      4187
    4. Vähän fiksumpi Nimi kisa ? :=)

      Kirjoita teidän etunimet allekkain. Jos nimissä on joku kirjain sama, poista se. Tee sama tarkistus kaikille kirjaimill
      Ikävä
      29
      3899
    5. Mikä on suurin luonne- eroavuus sinussa

      Ja kaivatussasi? Vaikuttaako se huonoon vai hyvään suuntaan siinä, että teistä voisi tulla jotain?
      Ikävä
      202
      2378
    6. Kenen haluaisit voittavan Amazing Racen: Tuomas ja Esko, Millu ja Karoliina vai Maria ja Vilma?

      Amazing Race Suomi huipentuu lauantaina finaaliin. Jäljellä on kolme paria ja tiedossa on tehtäviä, jotka järkyttävät os
      Tv-sarjat
      24
      2075
    7. Mitä haluaisit sanoa tänään hänelle?

      Rakastamallesi ihmiselle.
      Ikävä
      72
      1882
    8. Gallup: Katsotko Salkkareita tai oletko katsonut?

      Salatut elämät on suomalaisten suosikkisarja vuosikymmenestä toiseen. Salkkareiden parissa viettää aikaa sukupolvet laps
      Tv-sarjat
      19
      1783
    9. Elämäni biisi starttaa uudessa muodossa - Voi olla pettymys faneille!

      Elämäni biisi ja juontaja Katja Ståhl ovat suomalaisten suosikkeja. Lauantai-iltaisin ohjelma on vetänyt tv-katsojat arv
      Tv-sarjat
      1
      1650
    10. Amazing Race Tomas rehellisenä Esko-appiukon, 63, tilasta: "Sairastelut ja..."

      Tomas Grekov ja Esko Rotola-Pukkila ovat mukana Amazing Race Suomi -kisassa. Ja nyt vuorossa on finaali. Hankaluuksia m
      Tv-sarjat
      1
      1647
    Aihe