Matkailevat koronapositiiviset

Selänteen alueella on todettu 24.12.- 31.12. (aamu klo 8:00 mennessä) 12 uutta koronatartuntaa. Sairastuneet on asetettu eristykseen ja altistuneet on kartoitettu ja asetettu tarvittaessa karanteeniin. Suuri osa altistuneita on myös Selänteen alueen ulkopuolelta.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ilmojen halki käy koronan tie

Äänestä

Niin siitäs kuulitte korona leviää, mikä lie syy

Äänestä

Onneksi siellä on kaivoksen tyhjät luolastot käytössä,niihin mahtuu helposti kaikki pyhäkkäät vaakatasossa mätänemään.Helppo pinota,on kuin halkoja mättäisi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Selänteen alueella on todettu 24.12.- 31.12. (aamu klo 8:00 mennessä) 12 uutta koronatartuntaa. Sairastuneet on asetettu eristykseen ja altistuneet on kartoitettu ja asetettu tarvittaessa karanteeniin. Suuri osa altistuneita on myös Selänteen alueen ulkopuolelta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu