Älkää ihmeessä äänestäkö ainakaan sosdmejä aluevaaleissa eikä kepulaisia!
SDP aluevaaliehdokkaat lieroja
Anonyymi
15<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Minä äänestän perussuomalaisia.
No ei ainakaan persuja kannata äänestää, sama ketä muuta, vaikka kommareita mieluummin.
Mutta ainoastaan perussuomalaiset puolustaa suomalaisia ihmisiä.
Persut puolustavat vain persuja, eivät ketään muita, eli eivät puolusta suurinta osaa suomalaisista. Persut ovat vallanhimoisia ja ahneita siinä missä oikeisto yleensäkkin, samanlaisia duunareiden päähänpotkijoita mitä kepu ja kokoomuskin. Persuille köyhätkin ovat vain taakka, joita pitää vielä rangaista joka välissä.
Viherkommarit ovat suomen kansan verenimijöitä näettehän nuo tämänhetkiset energianhinnat ja tulevat maksujenkorotukset joita hallitus puolustaa.
Eiköhän niiden energiahintojen korotusten takana ole sijoittajat, ei valtiovalta, tämä sama trendihän näkyy kaikissa hinnoissa raaka-aineista lähtien, ahneet käyvät nyt ylikierroksilla, sillä rahanhimo on ottanut vallan järjestä, nämä bisneksen tekijät ajavat koko maailman sekasortoon, ja sen lystin maksavat kaikki kuluttajat. Sitähän se vapaa bisnes on ja sitä ihmiset ovat halunneet, joten nauti siitä mitä oikeistohallituksilta ympäri maapalloa on vartavasten tilattu. Nyt on aika nauttia kapitalismin hedelmistä, joten mitä sinä valitat?
Ketkähän politikoista ovat huutamassa ilmastohätätilaa ja sitäkautta vaatimassa energianhinnankorotuksia,että energiankulutus vähenisi.Vähävarasiahan nämä hallituksen hätähuudot koettelee on pakko tunnustaa tosiasia.JA SITÄ SAA MITÄ TILAA.
Ovat nostamassa energiaveroja ja ketkähän ovat hallituksessa.
Pienet kunnat ei saa edustusta lainkaanmaakuntavaltuustoon, ellei ääniä keskitetä yhdelle kunnan ehdokkaalle. Esimerkiksi Kempeleessä kannattaa äänet keskittää Sipilälle.
Tai sitten jollekkin toiselle.
Onko tytti typerys ehdokkaana
Niin, eihän dmareit pitäisi äänestää kun eivät aja rikkaitten ja hyvätuloisten etuja.
Persut taas eivät mitään parannusehdotuksia tee kun heillä on vain yksi asia mielessäö, maahanmuutto, siinä kaikki mitä heidän aivoihin mahtuu.
Persut eivät osaa kertoa miten esim, terveydenhoito tulisi järjestää.
Maahanmuutto ei ole persuille ongelma,laiton maahanmuutto,laittomasti maassa oleva ja elintasopakolaiset on.Tämä on aivan normaalia toimintaa ,ei laittomia pidä suosia niinkuin vihervasrmmistodemarit tekee.Persut kyllä hyväksyvät työperäisen maahanmuuton,mutta turhia elätettäviä ei suomi tarvitse.
Seli seli, töpseli.
Persut on rautaaa,tynkkyne resitentis