Suomen maastohiihtäjät eivät pärjää norjalaisille, venäläisille, ruotsalaisille eikä kaikille muillekaan. Maastohiihtäjien lähettäminen Pekingin olympialaisiin on pelkkää rahan tuhlausta. Jos hiihtäjät jätetään kotiin, rahat säästyvät eikä suomalaisten tarvitse hävetä hiihtäjiensä tappioita.
Maastohiihtäjiä ei kannata lähettää Pekingiin
20
822
Vastaukset
- Anonyymi
EIKÖN NE LÄHDE OMILLA RAHOILLA JOS PÄÄSEVÄT
TARVII A KUNTOA B RAHAA KUSTANNUKSEEN JONKO HIIHTÄJÄ ITE MAXSAA
NYKYÄÄN EI KÖYHÄT URHEILE JUURIKAAN - Anonyymi
Kyllä pärjäävät. Kunpa Kähärä nuorena hiihtäjänä tulisi valituksi. Olisi jotain saumaa sprinteissäkin.
Valitettavasti taustalla oma aviomies Toni Roposen ja velipoika Kalle Lassila ovat joka ainoassa mahdollisessa tilaisuudessa puhuneet ’Ritun’ puolesta.
Mielestäni he ovat jäävejä valintaa tehtäessä!!!- Anonyymi
Onneksi Ritu voitti Ritun valinnassa. Toisaalta tuloksen kannalta on sama lähetettiinpä sinne kumpi tahansa.
- Anonyymi
Kähärä pääsi kisoihin, mutta mitaleja ei sieltä tule.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Kähärä pääsi kisoihin, mutta mitaleja ei sieltä tule.
Ei tule muillekaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ei tule muillekaan.
Niskasella mahdollisuus 15km.
- Anonyymi
Miksi lähettää ketään natsi Kiinaan?
- Anonyymi
Maastohiihto on kansainväliosesti aivan mitätön laji. Parasta, että Suomessa lopetetaan kokonaan lajin harrastus.
- Anonyymi
Noin kommentoi luultavasti joku jääkiekkofani…
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Noin kommentoi luultavasti joku jääkiekkofani…
Olen urheilufani. Tiedän oikein hyvin, että maastohiihto on kansainvälissesti lähes merkityksetön laji. Siihen ei kannata uhrata voimavaroja.
- Anonyymi
En edes kehta katsoa suomalaisia taapertajia olympiladuilla.
- Anonyymi
Tiedoksi että yksien kilpailujen väliin jättäminen ei rahaa säästä. Urheilijat saavat tukia ja sponsorirahaa koko vuoden, siinä ei parit lentoliput ja hotelliyöpymiset tunnu missään.
- Anonyymi
Välineurheilua parhaimmillaan noissa karkeloissa. Rekkalastillinen suksia ja tarvikeita?
Haastattelussa eräskin sano ottavansa mukaan 70 paria suksia, mikäli se on tarpeen. - Anonyymi
Hiihtoliitto ja Olympiakomitea säästävät miljoonia, jos suomalaiset hiihtotaapertajat jätetään pois Pekingin koneesta.
- Anonyymi
No eikö noita ykkössijoja ole tällä kaudella tullut jo useampia?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eikö noita ykkössijoja ole tällä kaudella tullut jo useampia?
Ykkössijoja on tullut esim. Pihtiputaan pitäjänmestaruuskilpailuissa.
- Anonyymi
Hiihtäjin taso on huono, koska lahjakkaimmat nuoret urheilijat hakeutuvat muihin lajeihin.
- Anonyymi
No eipä ole tullut menestystä niistä muistakaan lajeista, joten ei ne sitten lahjakkaita olleetkaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
No eipä ole tullut menestystä niistä muistakaan lajeista, joten ei ne sitten lahjakkaita olleetkaan.
Lahjakkaat eivät hakeudu muihinkaan talvilajeihin paitsi jääkiekkoon.
- Anonyymi
Olit siis jälleen väärässä. Surullista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pienimäki ei anna haastatteluja
medialle Ähtärin kunnan velka sotkuista, kertovat luotettavat lähteet.184221- 274063
- 403970
voitaisiinko unohtaa se sotku?
Olisiko mahdollista aloittaa puhtaalta pöydältä vielä? Ikävä sua ****373706Naisten ulkonäkö, jos miehiä ei olisi?
Mä meinasin ensiksi, että en aloittaisi tätä keskustelua, ainan nyt, mutta huomasin tossa toisessa ketjussa, että tämä s2822149En tiedä mitä ajatella
Petaatko perjantaille jotain. Ei meidän kannata minun sydän on viety. Se joka sen vei ei ole mieheni, etkä se ole sinä.362042- 852035
- 581813
Hyviä vinkkejä täällä
Eli kaivattua vain kädestä kiinni ja jos vastustelee niin sanoo, että hei beibi beibi nyt mennään vaan. Näin he elivät e171737Myös lähellä keskustaa oleva Marttaliitto jättää lihan pois tilaisuuksistaan ja suosituksistaan.
Marttaliitossa siirrytään terveellisempään ruokavalioon ja ihmiselle tarpeeton liha jätetään pois, ympäristö ja luonto k2401465