Tuusniemen kulttuuri?!

Ainoat mistä Tuusniemi joskus tulevaisuudessa tullaan muistamaan ovat nämä tubettajat ja heidän elämänmakuiset videonsa, jotka jäävät historiankirjoihin.

Kyllä jämpti on näin!
4184
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No se ei ole paljon se. Kuitenkin tubettajien seuraajat ovat muutenkin samanlaisia syrjäytyneitä kuin tubettajatkin.
Ihmiset joilla on oma elämä, eivät roiku netissä seuraamassa jatkuvaa joutoaikaa viettävien korven asukkien ajantappamista.

Äänestä

Eipä näytä Tuusniemen kunta arvostavan oman kunnan tubettajia, jotka ovat tehneet Tuusniemeä tunnetuksi ympäri suomea ja myös ulkomaita myöten.
En koskaan olisi tiennyt, että Tuusniemeä on olemassa, jollen olisi näiden kahden tubettajan Metsäman ja Koneman videoihin youtubessa törmännyt ja olen täältä länsirannikolta.

Äänestä
  • Selvä

    Äänestä

  • Mitäs tiedä

    Äänestä

Kommentointi on suljettu.

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ainoat mistä Tuusniemi joskus tulevaisuudessa tullaan muistamaan ovat nämä tubettajat ja heidän elämänmakuiset videonsa, jotka jäävät historiankirjoihin.

Kyllä jämpti on näin!

Keskustelu on suljettu, eikä siihen voi enää kirjoittaa.

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu