Jcb traktorilla ohi Corollasta.

Ajelin Turusta Paimion suuntaan Jcb 3230 traktorilla ja matkalla jouduin ohittamaan hidastelevan Corolla hybridin.
Mikään laite ei tunnu olevan riittävän hidas, pysyäkseen Toyotan perässä, vaan ohittamaan joutuu jopa traktorilla.

Minulla kuitenkin on se hitaan ajoneuvon kolmio, olisiko nyt oikea aika lakimuutokseen?
17<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Toyota on liikenteen tulppa.

Äänestä

Rav 4
222hv. 8 sek. Neliveto
5 l 1ookm

Äänestä
  • Ei se auta vaikka Ravistimessa olisi 1000 hv ja vääntöä 2000 nm, kun niitä ei koskaan käytettäisi.
    Omassa autossa huomattavasti enemmän tehoa, kun uudessa Ravistimessa ja myös käytän niitä.

    Äänestä

  • Juuri siksi tojolla ajetaan traktoria hitaammin, että päästään tuollaisiin kulutuslukemiin.

    Äänestä

Noihin trattoreihin vois asentaa suuren auran millä pukata tiellä tötteröivät TOYOT LUISKAAN.

Äänestä
  • Kannattaisi maksaa pieni lisä teiden auraajille Tojojen puskemisesta ojaan.

    Äänestä

Toyota ohitti saksalaiset premiumit.

Äänestä
  • Väitätkö, ettei 6000 Mersua vastaa 13000 Tojoa?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Väitätkö, ettei 6000 Mersua vastaa 13000 Tojoa?

    Toyota ei ikinään mene mistään ohi, edes tilastoissa, on se niin surkea ja puhumattakaan ostajista mitään...

    Äänestä

Tohjo ei ole ensinnäkään mikään auto vaan ompelukone riisipellon kuljetus räpellin siksi ei kannat ouhuu mistää autosta vino silmäviikarit

Äänestä

Vuoden myydyin ja paras, TOYOTA!

Äänestä
  • 80 miljoonaa kärpästä ei voi olla väärässä................

    Äänestä

Miksei alottaja ajanut vain yli?

Äänestä

Traktori häviää vetokyvyssä Toyotalle.

Äänestä
  • Olisihan se kokemus ajella Tojolla kilometrikaupalla iso rekka muutaman metrin päässä takapuskurimuovista.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Olisihan se kokemus ajella Tojolla kilometrikaupalla iso rekka muutaman metrin päässä takapuskurimuovista.

    Ei taida olla kellään?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Ei taida olla kellään?

    Meinaatko, että rekka ohittaa jo kilometrin jälkeen?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Ajelin Turusta Paimion suuntaan Jcb 3230 traktorilla ja matkalla jouduin ohittamaan hidastelevan Corolla hybridin.
Mikään laite ei tunnu olevan riittävän hidas, pysyäkseen Toyotan perässä, vaan ohittamaan joutuu jopa traktorilla.

Minulla kuitenkin on se hitaan ajoneuvon kolmio, olisiko nyt oikea aika lakimuutokseen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu