Käyvätkö palopojat työaikana pelaamassa padelia?
NAANTALIN PALOKUNTA
12
150
Vastaukset
- Anonyymi
Koulutus 1,5 vuotta. Riippuen työkokemuksesta, mahdollisuus saada 30-38 lomapäivää vuodessa. Varmaan voivat käydä pelaamassa, kun tekevät myös kuntosalitreenejä työaikana. Näin se menee työaika on lähinnä päivystystä, ja autolla ajelua. Toista on olla palomiehenä pääkaupunkiseudulla. Käpykylässä harvemmin on kiireellisiä hälytyksiä. Hälyt ovat yleensä tyyliin kissa pois puusta,,,,,,,,
- Anonyymi
Normia on että työaikana kuntoillaan ja hyvä että kunto on hyvä. Käyhän ne syömässäkin paloautolla. Hyvän lounaspaikan tunnistaa siitä että palomiehet käyvät siellä syömässä.
- Anonyymi
Ainakin käyvät työaikana hoitamassa yksityisiä pankkiasioita, ja lidl tuntuu olevan suosittu lounaspaikka. Ilman hälytyksiä ei ole mitään tekemistä.- pelataan korttia, katsotaan teeveetä ynm,ynm.
- Anonyymi
"Ainakin käyvät työaikana hoitamassa yksityisiä pankkiasioita"
Kuules nyt pappa, ei nykyään tarvitse pankin tiskillä kenenkään käydä rahaa nostamassa eikä mitään tavanomaisia asioita hoitamassa. Olet nyt juoruilusi kanssa pahasti väärällä vuosituhannella. Yritäs nyt edes pitää itsesi miehenä.
t: edes suvussa ei ikinä ole ollut palomiehiä - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
"Ainakin käyvät työaikana hoitamassa yksityisiä pankkiasioita"
Kuules nyt pappa, ei nykyään tarvitse pankin tiskillä kenenkään käydä rahaa nostamassa eikä mitään tavanomaisia asioita hoitamassa. Olet nyt juoruilusi kanssa pahasti väärällä vuosituhannella. Yritäs nyt edes pitää itsesi miehenä.
t: edes suvussa ei ikinä ole ollut palomiehiäTietysti hoitavat työaikana kaikki mahdolliset yksityisasiat. Miksipä eivät hoitaisi kun ei muuta ole kun aikaa....
- Anonyymi
Työntekijä on velvollinen huolehtimaan työkyvystä. Se tulee tehdä vapaalla niin kuin muutkin. Ei ulosottolaitoksessa eikä muualla harrastella työaikana.
- Anonyymi
Joo ei paloukkoja työt paina. Omia autojaan näyttävät pesevän hallissaan. Myös mahtavat oleskelutilat löytyvät, missä voi pelata vaikkapa biljardia.
- Anonyymi
Ei muuta kun opiskelemaan sitten. Tuskin pääsisit tosin testeistä läpi...nyt hopi hopi takaisin pullon viereen.....
- Anonyymi
Kyllä käyvät pelaamassa, ja työtunteja ei juurikaan tule. Käytännössä pelkkää päivystystä. Koulutukseen nähden HUIPPUPALKKA. palohenkilöksi pääsemiseen ei vaadita muuta kun hyvä fyysinen kunto. Juoksu, uinti, penkkipunnerrus, jalkakyykky jne,jne. AMMATTIPALOMIEHEKSI PÄÄSEE VAIKKEI OSAISI TEHDÄ KUPERKEIKKAA TAAKSEPÄIN.
- Anonyymi
Sankarit sukkahousuissa
- Anonyymi
Luppoaikaa on todella paljon. Huvikseen kun muutenkin ajelevat, niin voisivat hyvin ajella vanhusten pihoille, ja laittaa lapiot heilumaan. Hyvä työ, ja hyvä mieli kuntoilu tulisi siinä samassa.
- Anonyymi
Ja muuttokeikat pimeesti
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 943732
Nainen olet minun
Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli453114Sille ei voi enää mitään
Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.972719Harmi jos ei enään nähdä
Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki572410- 612388
Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun
mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??1172357- 1252335
Vau miten upea nainen!
Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.212264Kunpa minä tietäisin
Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv212203- 642070