Nauti elämästä

Elämä
niin lyhyt on
uhrattavaksi
yksinäisyydelle
kyynelten vuodattamiseen

Nauti tänään
kun onnen aika on
rakasta
sydämesi pohjasta
sillä huomenna
kaikki voi olla
toisin
1213
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ehkä vähän cheesy, mutta tunnelmaltaan ok. Rytmitys menetteli. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


old_profile_21870 kirjoitti:

Elämä
niin lyhyt on
uhrattavaksi
yksinäisyydelle
kyynelten vuodattamiseen

Nauti tänään
kun onnen aika on
rakasta
sydämesi pohjasta
sillä huomenna
kaikki voi olla
toisin

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu