Saimi sekoaa kohta VELKOIHINSA!!!

Punkaharjun rafla on raskaasti velkainen. Pullaa myymällä Saimi ei saa noita kustannuksia ikinä katettua!

https://www.seiska.fi/Kotimaa/Saimi-Hoyerin-Punkaharjun-hotellilla-miljoonavelat-ja-tappiot-Konkurssi-uhkaa/1165838
19744
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Sienestämällä kaikesta selviää...puhuuko tuo nainen muusta kuin sienistä?

Äänestä
  • Eipä oikeastaan. Oikein loistaa, kun etsii mahdollisimman vaikeanimisen sienen, jota kukaan (eikä itsekkään) tunne ja kerää, sitten loistaa asiantuntijana. Vähän liian suuret luulot itsestään muutenkin.

    Äänestä

  • Puhuu hän myös itestään , kuinka oli huippumalli aikonaan Italiassa....hoh hoijaa

    Ikä alkaa painaa ja bisnekset on kuralla, joten eiköhän yritä saada tv:stä jotain roskaohjelma hommia henkensä pitimiksi. Kohta on hotelli konkurssissa, se on varma asia.

    Vähän kuin ex rva Kukkohovi tv:n roskaohjelmiin vaan ja tyrkyksi julkisuuteen, toivottavasti rahamies löytyy ennen eläkeikää......hm

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Eipä oikeastaan. Oikein loistaa, kun etsii mahdollisimman vaikeanimisen sienen, jota kukaan (eikä itsekkään) tunne ja kerää, sitten loistaa asiantuntijana. Vähän liian suuret luulot itsestään muutenkin.

    Aivan liian suuret luulot itsestään on Saimilla, onko ihan kaikki ok siellä yläpäässä.

    Äänestä

Aina se vaan sanoo että kyllä just tällä hetkellä menee hyvin..oisko ollut jo viime kesänä kun kertoi että paremmin menee kuin koskaan. Eiköhän se pian palaa takaisin HKIIN jotta edes pääsee kaikkiin mukaviin bileisiin jossa voi sitten olla esillä.

Äänestä
  • Kerran olen hotellilla käynyt yhdessä tilaisuudessa. Talon emäntä tervehti ja hymyili kyllä miehille, mutta naisena en päässyt edes katsekontaktiin rouvan kanssa. Ainakin ruoka silloin oli tippa tätä ja hyppysellinen tota, ja hinta huikea!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Kerran olen hotellilla käynyt yhdessä tilaisuudessa. Talon emäntä tervehti ja hymyili kyllä miehille, mutta naisena en päässyt edes katsekontaktiin rouvan kanssa. Ainakin ruoka silloin oli tippa tätä ja hyppysellinen tota, ja hinta huikea!

    Samaa olen kuullut, eikä tulisi mieleenkään mennä tuonne rahojani heittämään taivaan tuuliin. Jos Suomessa haluaa lomailla, niin upeita paikkoja on muitakin ja ihan eri hintaan.
    Saanut rahoitusta varmaan miljoonia, missä se näkyy , konkursissako ?

    Todellinen puhallus koko Saimi.

    Äänestä

Noista huippumalli-ajoistakin on puhuttu, mutta oliko se kuinka huippua sitten...en tiedä...aika moni "huippumalli" on tullut maitojunalla Suomeen...

Äänestä

Ilkosillaan vaan lehteen niin pätäkkää tulee, harmi että iltatyttö on loppuslut!

Äänestä

Oliko se niin että osti sen hotellin ex miehensä kanssa jolla oli rahaa...mies sitten lähti ja Saimi jäi .......velkaa on melkoinen määrä joten kyllä sinne nyt joku rahamies pitäisi äkkiä saada apuun.

Äänestä
  • Jotensakin noin.........

    Äänestä

Pitää myydä paljon vaan pullaa.

Äänestä
  • Mutta myykö pulla itsensä jos se on jo vanhentunutta tai hapanta? Pitäisikö pulla panna tarjolle johonkin näkyvään paikkaan?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Mutta myykö pulla itsensä jos se on jo vanhentunutta tai hapanta? Pitäisikö pulla panna tarjolle johonkin näkyvään paikkaan?

    Pulla vaan näytille ja tsekataan minkä arvoinen on.

    Äänestä

Meneekö Punkaharjun valtionhotelle jonkun rikkaan, vaikka Martinan kesämökiksi jos Saimi tekee konkan?

Entä minne menee konkan tehnyt Saimi?

Äänestä
  • No miestä Saimi juuri etsii näillä lehtijutuillaan, eikö nyt kukaan rahamies innostu ? Taitaa ikä jo painaa vaakakupissa, ei tule rahamiestä Saimille ei.

    Äänestä

Tää on taas niitä köyhien aloituksia. Tyhjätäskut puhuu rahasta ja persaukiset toisten rahoista.

Äänestä
  • Maksa sitten Saimin velat jos sulla rahaa kerta on. Nimittäin tosiaasia joka Seiskassa on lukenut että Saimilla on velkaa paljon.
    Jos Saimi saa velat hoidettua niin hotelli ravintola saa jatkua ja sieniä syötetään maksaville asiakkaille jatkossakin.

    Äänestä

Saimilla on aina suunnitelma B. Ja voihan sitä aina mennä torille myymään sieniä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Punkaharjun rafla on raskaasti velkainen. Pullaa myymällä Saimi ei saa noita kustannuksia ikinä katettua!

https://www.seiska.fi/Kotimaa/Saimi-Hoyerin-Punkaharjun-hotellilla-miljoonavelat-ja-tappiot-Konkurssi-uhkaa/1165838

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu