Onks Teuvoo näkyny?
Saha paloi Viitasaarella
Anonyymi
81369
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Sivistä taukki itseäsi ja seuraa tiedotusvälineitä niin ei tarvista etusormeasi rasittaa kirjoittaessasi.
Mika Niikko se johtaa suomen ulkopolitiikkaa, siis Putinin ja Kiinan sätkynukke-Niikko. Saa Teuvo Hakkaraisenkin näyttämään älykkäältä. Paljonkohan Niikko sai Kiinalta rahaa siihen junaterminaalihommaan, josta nyt ei oikeasti tullut onneksi mitään.
Niikosta tulee varmaan sen Terijoen kakkoshallituksen pääministeri.Sovittu juttu.
Suomi ei liity Niikon kaudella Natoon. Putin lupasi näin.
Mitä sinä uivelo oikein meinaat? Niikko on viimeisen päälle rehellinen suomalainen mies, ei mikään soijapoika niinkuin nämä pääministerin suosikit. Niikosta tulee seuraavassa hallituksessa ulkoministeri ja Hakkaraisesta Maa-ja Metsätalousministeri. Laittavat ne brysselin tissiposket kuriin.Metrisellä koivuhalolla vaikka päähän.
Suomi on maailman suomettunein maa, kiitos persujen.
Entäs Jussi Halla-ahon kaudella? Slaavilaisen filologian tohtori, sai vähän vaihtelua Tampereen yliopiston suojatyöpaikan ummehtuneilla huoneille. Pääsi hoitamaan Suomen ulkopolitiikkaa. Kreml on varmaan jo onnitellut Toveri Halla-ahoa hyvien suhteiden pitämisestä. Suomettuminen se vaan jatkuu.
Putini hyökkäsi ukrainaan kun sillä ei enää jöpöttänyt.
Sepä ei kenenkään rahoissa suuri menetys ole jos yksi Jönseretti tuprahtaa.