Tulisia ja kaoottisia. :D Vaikka en tunne sua hyvin mut voin kuvitella, olet sen verran räiskyvä persoona. Pidän siitä.
Ajatukset harhaili nyt pitkälle,kunpa ihan aluksi pääsisin edes kahville kanssasi :) ....
Ajatukset harhaili nyt pitkälle,kunpa ihan aluksi pääsisin edes kahville kanssasi :) ....
Vastaukset 12
Vanhimmat
Mietin eilen eräästä ihan samaa..:)
Kohta kastutaan. Kumpikos kaataa tän kanootin. Hassun hauskaa päivää sinne.
Oot sä vaan niin mun. Rakas
Hän voisi laittaa rattaat pyörimään, on rohkeampi. Olisin mielelläni hänen. 🤍
Saattaisi olla, taikka sitten ei. En oikein tykkää riidellä. Mutta riidatkin kuuluu suhteeseen. Lepyn yleensä yhtä nopeasti kuin suutun.
Ne olisi kiihkeitä 🍀
Sellaista se olisi kun molemmat on niin voimakastahtoisia.
Mietin vaan että haluaisin suojella häntä ja rakastaa. Ärsyttää vain kun on itse niin rohkeutta vailla ja arka. Kuitenkin miehen pitäisi olla se suojelia ja uhrautuva osapuoli. Ja naisen semmoinen nöyrä ja huolehtiva ja suojaa vailla. Vähitellen aikuistun. En ole pikkupoika enää. Tätä vastaan olen kapinoinutkin. Ajatellut ettei tuo jako ole niin selkeä. Uskonut typeriä valheita. Tasa-arvo -ajattelu on pelkkää roskaa. Totta se on etteivät suhteet aina muodostu niin että mies on jotenkin erityisen rohkea, joskushan vanhemmat naittivat lapsensa, mutta aikuistuminen tapahtuu vain tosiasioita tunnustamalla. Olen vielä räksyttävä pikkukoira suojeliana. Aikuistua pitää paljon lisää.
Sama minulla naisella. Olen vain niin lapsellinen. En ole aloittaja.
Sivusta vinkkinä, että jos tulee tunne, että joku kirjoittaa sinuna, niin älä välitä. Meidän ihmisten kokemukset ja ajatukset on loppujen lopuksi samanlaisia hyvin monella.
Mielensäpahoittajia löytyy joka nurkan takaa. Totta tuo mitä kirjoitit.
Uusi astiasto kerran vuodessa piristää kummasti
Lapsellista ja typerää ajan haaskausta.