hyvää uutta vuotta Sysmäläiset

Anonyymi

Hyvää uuttavuotta Sysmäläiset kyllä vuosi 2022 alkoi tosi hienosti . Toivottovasti loppuvuosi menee yhtä hienosti !

6

950

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Menee paremmin kun opettelet kirjoittamaan!

      • Anonyymi

        Ai silläkös tämä alkoi huonosti ? On se hyvä kun täällä on noin viisaita !


    • Anonyymi

      Mikäs pehtoori sinä olet toivottelemaan?

      • Anonyymi

        Kuuluu hyviin tapoihin toivottaa !


    • Anonyymi

      Toivottavasti kunta palkkaa lapiomiehiä seuraavalla kerralla monttuun,kun kaivetaan kaivurilla vesivuotoa auki, ettei käy kuin nyt,että kaivetaan paskaputki hajalle hajonneen vesiputken vierestä? Hanoista tulee paskaa ja korona tilanne vaan pahenee koko ajan?Olisi vuosi 2022 voinnut alkaa paremminkin Sysmässä!

    • Anonyymi

      Uudestavuodesta tulee hyvä vain, jos kunnan johtamisessa tehdään täydellinen muutos. Urheluvalmentaja erotetaan vähemmästäkin saamattomuudesta. Sysmässä on tilanne todella huono. Tämän osoittaa käynnissä oleva katastrofi. Jos näin jatketaan ei niin paljon onnea löydy, jotta Sysmä olisi turvallinen ja hyvä asuinpaikka.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      127
      4205
    2. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      23
      3002
    3. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      113
      2534
    4. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      46
      2111
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      255
      1694
    6. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      46
      1626
    7. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1557
    8. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1426
    9. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      28
      1420
    10. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1201
    Aihe