Kirkkoherran tulitikut

Kannustaako hän meitä polttamaan puita saunan ja tulisijojen pesissä vai mitä hän haluaa viestittää. Ois laittanut vaikka viinapullon mielummin.
461
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kai tarkoitus panna palamaan naapurin postit.

Äänestä
  • Naapurilla on sitten paloposti.

    Äänestä

Otin kiitollisuudella vastaan tulitikut, niitä tarvitsee.

En kylläkään raski käyttää niitä, laitan talteen toisten mainostikkujen joukkoon.

Oikein paljon kiitoksia, mahtava idea.

Äänestä

Onko viittaus Norjan 90-luvun meininkeihin? Hvis lyset tar oss?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kannustaako hän meitä polttamaan puita saunan ja tulisijojen pesissä vai mitä hän haluaa viestittää. Ois laittanut vaikka viinapullon mielummin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu