Tapahtui heti Tallinnan sataman ulkopuolella. Pohjaan tuli pieni haava ja pumput pitävät tilanteen hallinnassa. Laiva joudutaan tietenkin ottamaan pois liikenteestä kuivatelakalle.
Epäilevät törmäystä toisen maailmansodan aikana uponneeseen Tallinnan evakuointialukseen.
Tallinkin Starilla pohjakosketus
10
87
Vastaukset
- Anonyymi
Oli parikymmensenttinen repeämä. Saivat väliaikaispaikattua yöllä ja laiva taas normaaliliikenteessä. Kunnon paikkaus sitten huoltokäynnin yhteydessä. Olivat ajaneet lähdössä liiaksi itään.
- Anonyymi
Alus, Regal Star menetti ohjattavuuden, black out, ja kolahti hieman maapalloon Kapellskärin lähistöllä. Alukseen ei tullut vuotoja.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Alus, Regal Star menetti ohjattavuuden, black out, ja kolahti hieman maapalloon Kapellskärin lähistöllä. Alukseen ei tullut vuotoja.
Uuvatti taas menettänyt ajan tajunsa. Tapahtui yli kolme vuotta sitten. Ei ollut edes kunnon matkustaja-autolautta, otti maksimissaan 80 matkaajaa.
- Anonyymi
Saivat tunneissa paikatuksi.
Kuinkahan turvallinen laiva mahtaa nyt olla?- Anonyymi
Ajaa edelleen Paldiski-Kapellskär reittiä kuin raitiovaunu. Ilmeisesti merikelpoinen.
Juuri nyt alus on Koplin telakan altaassa, onko menossa vai tulossa.... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ajaa edelleen Paldiski-Kapellskär reittiä kuin raitiovaunu. Ilmeisesti merikelpoinen.
Juuri nyt alus on Koplin telakan altaassa, onko menossa vai tulossa....Äläs poju hullujas haastele. Kyllä Star sahaa Helsingin ja Tallinnan väliä.
Tosin kun et laivoista mitään tiiä, niin teit ymmärrettävän virheen. Se "Tallink" ei ole laivan nimi, laiva on "Star". - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Äläs poju hullujas haastele. Kyllä Star sahaa Helsingin ja Tallinnan väliä.
Tosin kun et laivoista mitään tiiä, niin teit ymmärrettävän virheen. Se "Tallink" ei ole laivan nimi, laiva on "Star".Taas on seniili eksynyt. Puhe oli ''Regal Star'' nimisestä aluksesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Taas on seniili eksynyt. Puhe oli ''Regal Star'' nimisestä aluksesta.
Vai että noin tulkitset keskustelun "Tallinkin Starilla pohjakosketus" aiheen.
Etkä edes käsitä laivan nimeä oikein. Kahsi saanaa yhdentyy sairaassa mielessäsi. Ethän muuten olisikaan tampio. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai että noin tulkitset keskustelun "Tallinkin Starilla pohjakosketus" aiheen.
Etkä edes käsitä laivan nimeä oikein. Kahsi saanaa yhdentyy sairaassa mielessäsi. Ethän muuten olisikaan tampio.Korkki kiinni, NYT !!
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Vai että noin tulkitset keskustelun "Tallinkin Starilla pohjakosketus" aiheen.
Etkä edes käsitä laivan nimeä oikein. Kahsi saanaa yhdentyy sairaassa mielessäsi. Ethän muuten olisikaan tampio.Tallink varustamolla on ''Star'' niminen alus. ''Star'' niminen alus ei kokenut pohjakosketusta.
Tallinkin omistuksessa on ''Regal Star'' niminen alus, joka kolautti merenpohjaan ruotsin rannikolla vuonna 2018.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3434010Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1283610Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku52332- 1121714
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181668Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241369Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1031005Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j148990Häneen rakastuminen oli sellaista
että aina uskoi ja luotti että kyllä tästä vielä edetään jotenkin. Se olikin vain rakastuneen toiveajattelua kaikki. Ta79885- 86801