Toyotalla ajaminen on onni ja nautinto

Kun ajan Toyotalla lähikauppaan tai Toyota-liikkeeseen koen suurta onnea ja nautintoa Toyotan varmuudesta ja parhaasta vaihtohyvityksestä.
23<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Kaikki tuo antaa meille mielenrauhan ja saa meidät ajamaan hymy huulilla ja muiden huonojen autojen omistajia säälien.

Äänestä
  • PS. Vaimo ajaa lähikauppaan Citroen C5:lla.
    Se onkin melko uusi vm. 2002.
    Yhä tyylikäs ja mukava sekin.

    Nyky Tojotien ulkonäky on kuin scifi avaruusaluksilla.

    Äänestä

Tuollainen tuotos tuli sitten keskellä yötä, mikäs se omapoikaa valvottaa?

Äänestä
  • VW:n ylivoimainen myynti, viime vuonnakin yli 10.000 autoa enemmän.

    Äänestä

Kun suljen Toytani oven ja lähden ajamaaan ,niin tunnen kikkelini jäykistyvän.

Äänestä
  • Onko niin pitkä, että jää oven väliin?

    Äänestä

Masokistikin saa onnen ja nautinnon vaikka ottamalla vastaan ruoskimista ja peränsä kairaamisesta. Siinä on samoja piirteitä kuin nauttisi ja saisi onnen Toyotasta.

Äänestä

Toyotaan kun saisi integroidun "sorsan", niin ei tarvitsisi pysähtyä puolen tunnin välein.

Äänestä
  • Eiköhän yli puolella kuskeista ole vaipat virtsankarkailun takia, eiköhän sinne yhdet kevyet eturasvaivoista kärsivän kuset mahdu?

    Äänestä

Ajolenkki Toyotalla on kuin saunominen, hikeä pukkaa ja ajolekin jälkeen on väsynyt.

Äänestä

Minulla on 2020 mallinen Corolla sedan hybrid, metallivärillä arvokkaan oloinen. Ajan pääasiassa lähikauppakeskukseen asioille ja pari kertaa vuodessa siskonperheen luo kylään kauemmas. Corolla on loistoauto, kulutus taajamassakin vain reilu4 sataselle. Ei vian vikaa, ollut kohta 2 vuotta ja 12 tkm.

Äänestä
  • Melkoinen saavutus kun 12 000 km / kaksi vuotta eikä vikoja.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Melkoinen saavutus kun 12 000 km / kaksi vuotta eikä vikoja.

    Tyypillinen Tojotan omistaja . Pitää tuota vielä osoituksena Tojotan laadusta .

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tyypillinen Tojotan omistaja . Pitää tuota vielä osoituksena Tojotan laadusta .

    Melkein 15 km/pvä. Hurjaa ajoa.

    Äänestä

No on sinulla kiire päästä eroon Toyotasta, kun vaihtohyvitys niin kiinnostaa. Minä ajan autolla 6-8 vuotta ja noin 200.000 km, jonka jälkeen auto vaihtuu ennen isompia huolia. Siitä maksetaan mitä maksetaan ja välirahalla saa uuden.

Äänestä
  • Minä haluan ajaa uudella upealla Toyotalla enkä millään prutkuttavalla skodalla.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Minä haluan ajaa uudella upealla Toyotalla enkä millään prutkuttavalla skodalla.

    Kun ajat sen ulos liikkeestä, niin se ei ole enää uusi vaan käytetty.

    Äänestä

Se on uusi niin kauan kuin se on ensimmäisen omistajan käytössä.

Äänestä
  • Mistä niitä vm 98 uusia mulkosilmiä voi ostaa?

    Äänestä

Toyota katsastusvarmin auto. Kelpaa ajella lähikauppaan luotettavalta Toyotalla.

Äänestä
  • Ja vaikka rehusiiloon.

    Äänestä

Toyotalla kyykyttäminen tuo iloisen tunnelman koko päiväksi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kun ajan Toyotalla lähikauppaan tai Toyota-liikkeeseen koen suurta onnea ja nautintoa Toyotan varmuudesta ja parhaasta vaihtohyvityksestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu