On tullut seurattua noita valtuuston kokouksia näin nettiaikana useammassakin kunnassa.Monet valtuutetut käyttävät puheenvuoroja harvoin jos ollenkaan.Ainoa näkyvä toiminta on äänestää taustajoukkojen ohjeistuksen mukaan.
Siksi tarvitsemmekin nyt aluevaltuuston henkilöitä,joilla tietoa,taitoa ja uskallusta pitää eteläisen alueen puolta.Sellaisia jotka uskaltavat avata suunsa tarpeen tullen eivätkä istu tuppisuina joomiehinä-ja naisina.
Tämän vuoksi äänestin Ilkkaa.
Siksi tarvitsemmekin nyt aluevaltuuston henkilöitä,joilla tietoa,taitoa ja uskallusta pitää eteläisen alueen puolta.Sellaisia jotka uskaltavat avata suunsa tarpeen tullen eivätkä istu tuppisuina joomiehinä-ja naisina.
Tämän vuoksi äänestin Ilkkaa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Työtön Työtön Työtön
Keskustan lestojen yö on pitkä ja musta kuin mörön perse ja muijakin on lähtenyt muiden perään !
Yleensä lahkoon kuulumattomat eivät tunne yhtään niin normaalijärkistä lestadiolaista, jota voisi edes harkita äänestävänsä.
Ennusteeni on,että ei täältä haapaveeltä saa kukaan ehokas tarpeeksi ääniä.
On täällä niin eripurasta sakkia.
Ei siinä auta horinat äänten keskittämisestä.
Minähän en kommunisteja enkä kepulaisia äänestä se on tosi.
Kepun toiminta hallituksessa on ollut erittäin vahingollista Suomelle.
Esim. valtiovarainministerinä on henkilö,joka ei erota miljoonaa miljardista ja jonka vastuulle en uskoisi edes firman kahvikassan hoitoa.
Haluatko siis antaa kepuleille valtakirjan myös maakunnallisella tasolla tuhotyön jatkamiseen.
Haluatte antaa valtakirjan mm. ministereitä uhkailevalle törkyturvalle?
Haapaveden palstalla on taas useita Perussuomaisia herjaavia aloituksia.
Niillä on ilmeisesti keskustapuolueen kellokkaiden siunaus,koska eivät vaadi julkisesti kannattajiaan pidättäytymään näistä,vaan päinvastoin hiljaisesti hyväksyvät nämä kirjoittelut.
Joo,tännään kävin äänestään ja ääni ei mennynnä kepulle.
Kyllähän tuo on ollut ihan selkeää,että kepujohdolta on hiljainen siunaus Perussuomalaisten herjaamiseen.
Missään: ei tällä palstalla tai lehdissä, ole kepujohtajat paheksuneet kepun kannattajien erittäin törkeää kielenkäyttöä ja henkilöön menevää herjaamista.
Surullista.
Toisenlaisella käytöksellä olisi kepujohtajat voineet osoittaa olevansa sillä tasolla,että heitä voisi äänestää.
En voi hyväksyä tuota persujen näkyvän hahmon jatkuvaa porukalla ahdistelemista.
En ole koskaan ollut kiusaajien puolella ja en ole nytkään.
Ääni menee persulle 605.
Milloin totuuden kertomisesta on tullut herjaamista?
Milloin Repo pyytää anteeksi?
Äänestit siis jo viidennen kerran itseäsi. heh heh
Erittäin hyvä kommentti.Siihen en ota kantaa ketä äänestää.
Jokainen tekee sen päätöksen itsetykönään.
Kellonajasta päätellen pitäisi tulla jo yötyölisä.Miten on,maksaako kepu sellaisia.
Pohjois-Pohjanmaan on liittyttävä Natoon,ja hetimiten.