Todella surkeasti toteutettu äänestyspaikka. Viety alakertaan (lukusali) johon kuljetaan kapeaa käytävää pitkin, äänestämästä tulia ja äänestämään meniä lähekkäin käytävällä. Äänestyspaikalle jonottajien ohi kulkee jo äänestäneet ja toinen äänestyskoppi aivan jonottajien vieressä yms. yms. myös vaalisalaisuus vaarassa saatika mahdoton noudattaa turvaetäisyyksiä. Ruuhkaa ainakin 12.1 n.klo.12. Äänestäkää muualla !
ÄLKÄÄ menkö äänestämään kirjastolle
Anonyymi
16135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Huonosti järjestetty, Turvavälit oli mitä oli. Paikka ruuhkautui nopeasti.
Kannattaa mennä CM äänestämään, ainakin ennen ollut väljää ja hyvin järjestetty
Hyvin järjestetty. Käynti Virtakadun puolelta, lehtisalin ovesta. Ohjeet on nimenomaan niille jotka eivät asioita muuten ymmärrä. Äänestäkää taas vasemmistoa!
Ai "ohjeet on niille jotka ei asioita muuten ymmärrä" ? Tuota en ymmärrä, missään ei ohjeisteta virtakadulle.
Turvaväleistä ei tietoakaan ainakaan puolenpäivän aikaan jolloin paljon ihmisiä. Toinen jono äänestyslipukkeen jättöön meni aivan kiinni 2 äänestyskoppia jotta välistä mahtuivat pois äänestyslipukkeen jättäneet.
Minusta väärä paikka ehdottomasti korona aikana tälläinen ahdas luola
Kävimme n.11.30 äänestämässä silloin ainakaan ohjeistusta ei mihinkään "taka ovelle". Eikä mistään ennakkoon tiennyt paikan olevan lehtisalissa. Viimeksi kunnallisvaaleissa äänestys tapahtui yläkerrassa hyvin sujuvasti ja väljästi, nyt ei
Vali vali, valita asioista elämäsi loppuun saakka niin hyvä tulee. Ohjeet on ollut ja asiallisesti käyttäytyvä osaa suhtautua ja toimia tilanteen mukaan. Ei muuta, adios amigos.
Olet typerä ja ylimielinen paska. Etkä mitään muuta olekaan.
Niin metsä vastaa kuin sinne huudetaan.
Ihme valittaja olet, luulet itsestäsi liikoja. Kuvasit juuri itseäsi.
Ei haittaa, en äänestä.
ÄÄnestä vaan niin kesäteatteri avautuu sinulle ihanana, viehkeänä, uusia tuulia henkäilevänä kulttuurin kehtona!
Miten liittyy aluevaaleihin?
Mitä sitä suotta vaivautua, mikään ei muutu.
Äänestetty on tänään klo. 18.40,ei jonoja ei mitään. 6 minuuttia sisään ja ulos. Muuten Jes, mutta vaalikaljat jäi jostain syystä juomatta. Ehkä sitten myöhemmin, vaikka kesällä.
Kyllä mennään äänestämään! Tämä Heinola-syöjä yrittää torpedoida kaupungin asioita kaikin tavoin. Mutta ei onnistu!
Heinola johtaa äänestyksessä, kertoo ESS 13.1. "Ennakkoäänestys: Heinolalaiset aktiivisimpia Päijät-Hämeessä – myös Hartolassa ja Padasjoella äänestysprosentissa päästy yli 8:n ".
Sillä lailla mennään!