Taksikuski pahanteossa

Anonyymi

Nyt tulee vähä rumaa tekstiä mutta tulkoon.
Hei sinä taksikuski joka näit tarpeelliseksi olla antamatta tilaa juuri suojatielle astuvalle koiranulkoiluttaja Smarketin kohdalla.
Oisko aika mennä kertaamaan ne liikennesäännöt vai onko sulla niin paljon kusta päässä et ne ei sinne mahdu? Sun pitäs olla se ammattilainen mutta ei hieno asenne sulla, päätit viel pysähtyä keskelle tietä näyttämään takaisin suutuspäissäni heittämää keskisormea. Toivottavasti joku laskee alleen sun taksissa!
PS. Vedä vtt päähäs.

11

114

    Vastaukset

    • Anonyymi

      Ei sulla olut älypuhelin olisit kuvanut rekkarin ja tehnyt ilmotus. Helsingin lähiöt 94 koiran ulkoiluttajat kulkee älypuhelin kädessä varsinkin jos pieni koira,fleksi on aina vapaana.Koira pompii pyörätiet ajokaistat. Kun omistajan nenä kiinni älypuhelin!

    Ketjusta on poistettu 19 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa

      Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on
      Yrittäjyys
      62
      6735
    2. Pystyisitkö pitämään

      Näppejä erossa jos tulisi siihen tilaisuus
      Ikävä
      66
      6498
    3. Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki

      Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h
      Maailman menoa
      143
      5370
    4. Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?

      Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist
      Ikävä
      50
      4343
    5. En saa sua mielestäni vaikka tekisin mitä

      Mikä tähän auttaa.. ei mikään. Edes aika. Kaivan sut kohta vaikka kivenkolosta että saan kysyä haluatko sinäkin💛
      Ikävä
      20
      4049
    6. Onnettomuus

      Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?
      Kuhmo
      5
      3580
    7. Milloin viimeksi näit kaivattusi?

      Toimisitko nyt toisin kuin siinä tilanteessa teit?
      Ikävä
      37
      3008
    8. Tuntuuko ettet tiedä

      Enää miten toimia mun suhteen. Kun en taida tietää itsekään
      Ikävä
      25
      2859
    9. Maahanmuuttajat torjuvat marjanpoiminnan - "emme ole rottia"

      Ruotsalaisen journalistin selvitys paljasti, miksi maahanmuuttajat kieltäytyvät työstä. Taustalla vaikuttavat kulttuuris
      Maailman menoa
      62
      2691
    10. Köysi alkaa kiristyä putinin kaulalla....

      Putin pelkää eniten juuri omaa porukkaansa, ja siihen on varmasti syytä kun sota ei ole mennyt hyvin, tappiot ovat valta
      Maailman menoa
      35
      2203
    Aihe