Pieni Gallup.

Fase " avoin keskustelu" palstalta poimittua ajalla 11.1-12.1 Jouni Jussinniemen mainos 24 tykkäystä Jorma Leskisen mainos 29 tykkäystä ,Jukka tikanmäen video 5 tykkäystä..Ei ole siis Jukalla oikein vetoa edes omien joukossa.
14629
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Kukas siellä on hännänhuippuna??

Äänestä

Ne Jukan ihailijat on aivan eri ikäluokkaa kuin facebookin käyttäjät ! !

Äänestä

Näitä "galluppeja" riittää heh heh. Tutustukaa vaikka 2017 vaalitulokseen niin näette kuka on luotettu ja kuka ei.

Äänestä
  • Lopeta jo viimein tuo iänikunen lässytys tuosta samasta aiheesta.Lukijat on jo kurkkua myöten täynnä sinun sekoilua.Mene takaisin sinne armeijan leipiin jos niillekkään kelpaat

    Äänestä

  • Kalleviko se taas häärää, kärppänä käärii...

    Äänestä

Niin siitäs kuulitte nyt kun pukkaa se on pelkkä tukkaa ja Kukkaa

Äänestä

On tedillä aikaa!!!

Äänestä

Joku siipeilijä oli tiputtanut postilaatikkoon hammaspuoskarin kuvan. Huonoon paperia, ei takapultakaan voi pyyhkiä.

Äänestä
  • On siinä ehdokas kun eitiedä edes omaa ikäänsä.Vrt,Pyhäjärven Sanomat Panee itsensä ikähaarukkaan 50.64v vaikka on 67 vuotias .Paha dementia varmana on.Joutsenlaulu hänelle EI JATKOON MUISTISAIRASTA!Miten voi ajaa meidän asioita kun ei tiedä edes ikäänsä??????

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    On siinä ehdokas kun eitiedä edes omaa ikäänsä.Vrt,Pyhäjärven Sanomat Panee itsensä ikähaarukkaan 50.64v vaikka on 67 vuotias .Paha dementia varmana on.Joutsenlaulu hänelle EI JATKOON MUISTISAIRASTA!Miten voi ajaa meidän asioita kun ei tiedä edes ikäänsä??????

    Onko tuo nyt niin paha, joku toinenhan luulee olevansa osastonhoitaja.

    Äänestä

Muisti sairaathan elää nuoruudessa,ei he elä tätä päivää.Jos kysyt heiltä omaa ikää useimmat ovat juuri ripille pääseitä,he huomaavat kyllä muiden vanhenemisen mutta ei omaansa.Sanojen tuottamisessa on vaikeutta samaa sanaa haetaan toistamalla.Jos huomaat läheisessä näitä merkkejä olisi viisainta ottaa yhteys terveyskeskukseen sillä asiaan ajoissa puuttumalla saadaan lääkkeillä sairauden etenemistä hidastettua.Sairastuminen voi alkaa jo viidenkymmenen vuoden iässä,sairaalla itsellään ei ole tietoa sairaudestaan joten lääkärikin joka on hoitanut ikänsä muistisairaita voi itse olla sairaampi kuin potilaansa.

Äänestä
  • Jukalta on muisti mennyt alzheimer ja dementia.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jukalta on muisti mennyt alzheimer ja dementia.

    kukas tällaisen diagnoosin kirjoitti? Pitääkö paikkansa. Kannattanee kirjoittaa
    äänestyslippuun vaikkapa 2022.

    Äänestä

  • Silloin ainakin yksi hullu tippui?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Fase " avoin keskustelu" palstalta poimittua ajalla 11.1-12.1 Jouni Jussinniemen mainos 24 tykkäystä Jorma Leskisen mainos 29 tykkäystä ,Jukka tikanmäen video 5 tykkäystä..Ei ole siis Jukalla oikein vetoa edes omien joukossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu