Karviassa.
Kunnan sivuja ei ole päivitetty tämän vuoden puolella.
Tänäänkin 15 uutta tapausta.
Olisiko aika tiedottaa altistuspaikat
34
2330
Vastaukset
- Anonyymi
Se nyt leviää joka paikassa , ei voi mitään.
- Anonyymi
7% Karvian asukkaista sairastunut koronaan.
- Anonyymi
10.1. Mustakosken puutarha.
- Anonyymi
Ilta-sanomat näytti perjantaina 15 uutta tartuntaa. Satakunnan kansa 0 samalle päivälle.
Kumpaako uskotaan?
Entä paljonko on ihmisiä, jotka ovat saaneet positiivisen tuloksen kotitestissä ja silti levittävät oireettomia tautia kylällä?
Olisi tosi asiallista tiedottaa altistuspaikat heti eikä viikkojen päästä kun leviäminen on päässyt alkuun. - Anonyymi
Lisää taas Satakunnan Kansan mukaan 13.
Missään ilmeisesti ole altistunut ketään kun PoSan ja kunnan tiedotteet on viikon takaisia - Anonyymi
Hussiki lopetteti jo laskemisen.,,
- Anonyymi
"Ollaan hiljaa vain..." ha hyssytellään, ettei imago kärsi.
Positiiviset ja karanteeniin kuuluvat saavat vapaasti liikkua ja levittää tautia.- Anonyymi
Mennään hiljaa markkinoille, kun aamu sarastaa.
- Anonyymi
Joka paikas nyt altistuu. Tauti leviää. Pitää vain yrittää elää sen mukaan
- Anonyymi
Nyt taas tauti oikein ryöpsähtänyt ja lisää tulee kiitos Karvia päivien.
Olisko taas aika palata, maskit eteen asioidessa kaupassa ym- Anonyymi
Totta puhut. Maskit naamalle.
Tangomarkkinoilla oli 40 000 osallistujaa, Karviassa varmasti sen 80 000 hengailemassa. - Anonyymi
Kyllä ryyppäjäisissä leviää.
- Anonyymi
Sinne vain, maskeista ei tietoakaan. Älkää sitten valittako taudin kouris
- Anonyymi
Ei tiedoteta enää misää kun ei kaikki käy edes testeis
Puskaradiot tietää että on ja paljon tartuntoja. Pysykööt terveinä. Olisko maskit edes kaupas asiallista käyttää- Anonyymi
Maskit kasvoille on todellakin taas hyvinkin asiallista ja käsien pesu myös.
- Anonyymi
Oikeesti paljon tartuntoja. Laittakaa hyvät ihmiset niitä maskeja, asioidessa ne kylillä. Ei edelleenkään mikään pikku flunssa monisairaille.
- Anonyymi
Salesta viime viikolla sain taudin
- Anonyymi
kannattaa vetää tupakkia ja muutenkin laiminlyödä kuntoaan 🤣
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
kannattaa vetää tupakkia ja muutenkin laiminlyödä kuntoaan 🤣
Korona ei katso, iskeekö hyvä- vai huonokuntoiseen, nuoreen vai vanhaan, tupakoivaan vai tupakoimattomaan.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Korona ei katso, iskeekö hyvä- vai huonokuntoiseen, nuoreen vai vanhaan, tupakoivaan vai tupakoimattomaan.
Jos juo käsidesiä niin ei varmasti iske. Truppi sanoi
- Anonyymi
Kaikki käy läpi jollakin tavalla. Ennemmin tai myöhemmin. Oli rokotusta tai ei
- Anonyymi
No kyllä olis.
- Anonyymi
Olisiko aika tiedottaa kuka on tartuttaja.
- Anonyymi
Minä se olin..
- Anonyymi
Loukkasiko kovasti toteamus, ettei joukkopaikoissa tarvi rällästää koska poistatit sen?
Oli vissiin aika henkilökohtainen toteamus.
- Anonyymi
Sylkäisen aina käsiini ennen kuin menen mihinkään ovesta tai vedän oven kahvastas. Ei ole korona iskenyt. On hyvä ja tehokas torjuntamenetelmä.
- Anonyymi
Korona leviää kylällä taas kun kulovalkea. Olkaa oikeesti kilttejä edes toisia kohtaan vaikkette ittes tänne välitä. Laittakaa takasi niitä maskeja naamalle, asioidessanne. Ei tauti ole mikää tavallinen lenssu, kaikille.
- Anonyymi
Kyllä riehuu taas ja influenssa lisänä.
- Anonyymi
Ilmeisesti kun ei kotitestejä ollut kylän kummassakaan kaupassa..
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Ilmeisesti kun ei kotitestejä ollut kylän kummassakaan kaupassa..
Näyttää unohtuneen maskien ja käsidesin käyttö.
Ei tullut laumaimmuniteettiä.
Osa sairastaa, rokotetuistakin, toista jopa kolmatra kertaa koronaa.
Ja miksi ihmeessä, nämä positiiviset ihmiset ovat tartuttamassa tautia eteenpäin julkisilla paikoilla, joulunavauksessa, kaupoissa ym.
Käyttäkää nyt hyvät ihmiset niitä aivojanne.
Jos tauti ei ole teille ollut paha se voi olla perussairaalle hengenvaarallinen.
- Anonyymi
Ei maskeja enään ei käsidesiä.. Hyvää joulua vaan odotellessa. Hällä väliä tyyli valloillaan. Positiiviset kulkee kun lampaat pitkin kyliä.
- Anonyymi
Rajotukset poistettiin niin tautikin poistui samalla silmän räpäytyksellä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1629164Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta
Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t877455Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?1067357Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle
Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht37326Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit427249Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta
Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t217188Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik1126652Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv296486Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa845710Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?485495