Olen jo useampaan otteeseen tavannut eri keskusteluaiheissa aivan ilmiömäisiä häirikköjä, jotka kirjoittavat, että aloituksesta ja viesteistä on jätetty poliisille ilmoitus.
Esimerkiksi tässä ketjussa: "nukkumiseni on riidanaihe"
http://keskustelu.suomi24.fi/node/11415065#comment-62971877
"""Tiedoksi, että aloituksesta on jätetty poliisille ilmoitus. Nauttikaapa vaikka minkälaisesta "läheisyydestä" - mitä lienetttekin-, mutta ei kiitos huijausviesteillä Suomi24:n etusivulta kaltaisilleni sivullisille netin käytäjille! Rasismi on myös kiellettetyä ja seksuaalisen sisällön pakkotyrkyttäminen palstoilla, joiden aihe ei ole seksi. Tai sosiaaliset mediat, eivät nekään liity tai kuulu Suomi24:n. """
Ketjussa ei ole mitään sääntöjen vastaista. Ei mitään rasismia, ei huijausviestejä, ei mitään pakkotyrkyttämistä.
En todellakaan ymmärrä ihmisiä, jotka tekevät tätä. Läpeensä ilkeitä häirikköjä.
Ylläpito, voisiko ko. ip-osoitteen laittaa vaikkapa jäähylle? Ja ylipäätään puuttua tähän. Tämä menee jo aivan älyttömäksi.
Syyttömät kärsivät, kun häiriköt uhkaavat poliiseilla. He säikähtävät pahasti, kun eivät ymmärtääkseen ole edes tehnyt rikosta. Menettävät yöunensa ja tulevat rauhattomiksi.
Tämmöinen turhista jutuista poliiseille ilmoittelu ei voi jatkua. Tosin aikuisten todella niin ei käykään. Koska täällä joku todella olisi muka tehnyt rikosilmoituksen? Eikä poliisilla ole edes resursseja tutkia mitättömyyksiä. Jos joku tekisi ilmoituksen, rikosilmoitus kirjattaisiin, kirjaaja merkkaisi esitutkinnan alkaneeksi, seuraavaksi esitutkinnan suoritetuksi ja päättyneeksi sekä lopuksi laittaisi eteenpäin merkinnällä "Ei aihetta jatkotoimenpiteisiin."
Suomi24:n häiriköt
Anonyymi
0
137
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1764977Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,184366Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/593769993097Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2502924Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1432872- 522491
- 271919
- 341733
- 221727
- 641685