Pitkästä aikaa Paasikiventien Shellin 1,64 €/ltr dieselin hinta eilen oli edullisen tuntuinen, ehkä kaupungin edullisia. Siksi tankkasin Shellillä pitkästä aikaa. Oli aikaisempina aikoina kaupungin edullisin, mutta viimeisen 1,5v aikana hyvin kallis. Katsotaan jatkossa ko Shellin hintapolitiikkaa.
Hieman edullisempaa dieseliä
Anonyymi
486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Toivottavasti jatkuu. Idänpään Neste onkin nykyään kaupungin kalleimpia asemia.
Joo, ostin varmaan vuoden verran Idänpään Nesteestä, joka yleensä vkonloppuisin oli hieman edullisempi. Toivottavasti Paasikiventien Shell huomaa edullisen hinnoittelun edulliseksi myös omalta kannalta ja palaa pysyvästi asiakasystäväliseen hinnoitteluun. Ennen Aulangontie Teboil oli edullinen, mutta nykyisin kaupungin kallein. Kiitos ja hyvästi pysyvästi venäläisomisteinen Teboil.
Tänään tankkasin Shell Paasikiventien diesel 1,65 ehkä kaupungin edullisin!!
Eilen takkasin Shell Paasikiventie 1,68. Lienee ollut kaupungin halvinta, vai kuinka. Aulangontien Teboil näytti tänää ja eilen olevan diesel 1,80. On ehdottomasti kaupungin kallein, kannattaa kiertää kaukaa tämä venäläisomisteinen Teboil Aulangontie, tyhjä näkyi olevankin.