Tukeeko KHS rikkolisuuta

Kuten hyvin tiedetään Sairaanhoitopiirin viestintäjohtaja Iisakki Kiemunki tukee Canonnballin toimintaa, tukeeko siis myös piirikin rikollista toimintaa?
14714
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Johtajiin en ota kantaa. Mutta koko sairaalan rakentaminen on turha 500 miljoonan rahan haaskaus.

Äänestä
  • Ei se ole rahan haaskausta. Se on lottovoitto hyvinvointialueelle, pahoinvointialue on tietenkin erikseen, mutta kyllä rahalla paha olokin muuttuu hyväksi.

    Äänestä

On. Ei sairaalaa mihinkään tarvita.

Äänestä
  • Siellä on jo sairaala, sitä voi joidenkin olla vaikeaa käsittää.

    Äänestä

Avaajalle on pakko todeta voit joutua valheellisen väitteen ansiosta oikeuteen. Toivottavasti tulee niin käymään.

Äänestä
  • Toivon samaa. Arvaan että hönö avaaja tarkoittaa "khs:llä" sairaanhoitopiiriä. Tietäjät tietää. Ei kuitenkaan sitä että sairaanhoitopiiri on KHSHP mutta ei se mitään. Pääasia että tietää

    Äänestä

Minkätyyppistä tämä Kiemungin Cannonballsseja tukeva toiminta on ollut?

Äänestä
  • En tiedä, mutta naureskeli ainakin taannoin facessa cannonballin sijoittumista kisapirttiin ja pekutteli myöhemmin Hells Engelsiä

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    En tiedä, mutta naureskeli ainakin taannoin facessa cannonballin sijoittumista kisapirttiin ja pekutteli myöhemmin Hells Engelsiä

    Onks nää sille Engelille sukua vai mistä höpiset?

    Äänestä

Toivottavasti aloittajalle löytyy vielä laitospaikka jostain.

Äänestä
  • Tarkoitatko, että jos ei tue cannoballeja, joutuu laitokseen

    Äänestä

Onkos tuo kiemunkki jostain lapin perukoilta. Jos on niin painukoon sinne niitä aikion ja länsmanin poroja pölliin.

Äänestä

Kiemunki on jo sairaanhoitopiirissä hommissa. Jos vielä Isotuho ja Hattara valitaan luottamushenkilöiksi, niin Sunnt Car Centerin ydinhenkilöt ovat koolla päättämässä. Saaamme Sunny Care Centerin, joka kaatuu alle 10 vuodessa.

Äänestä

Iisakki mokaa varmuudella aina ja Sari saa pelastaa hänet

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kuten hyvin tiedetään Sairaanhoitopiirin viestintäjohtaja Iisakki Kiemunki tukee Canonnballin toimintaa, tukeeko siis myös piirikin rikollista toimintaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu