Onko kukaan muu nähnyt sukellusvenettä Juuan laivarannassa? Siellä oli huhuttu että uruguasta kotoisin olevia kahvin papu kauppiaita oli eksyksissä ja ajelleet sukellusveneellä Juuan laivarantaan.
Ilmiö Juuan laivarannassa
18
552
Vastaukset
- Anonyymi
Ei maha paljon talvella näkyä kun on järvi jäässä
- Anonyymi
Kyllähän ne jenkkienkin sukellusveneet nousee jäätikönläpi. Miks ei kahvinpapu kauppiaiden sukellusvene laivarannassa?
- Anonyymi
Uruguaylaiset papukauppiaat ei oo jäätä nähneetkään. Tuskin niiden paatti kestää ajella hän läpi
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Uruguaylaiset papukauppiaat ei oo jäätä nähneetkään. Tuskin niiden paatti kestää ajella hän läpi
Olikos silminnäkijä havainto kesältä vai talvelta? Sitä ei mainittu keskustelun aloituksessa.
- Anonyymi
Näin linja-auton. Joku mies asuu siinä.
- Anonyymi
Puska runkkari teki myös kyseisen sukellusvene havainnon. Oli sit myöhemmin rantautunu laivarantaan.
- Anonyymi
Näin kerran ufon laivarannassa. Silloin oli talvi ja olin pilkillä. Ufo laskeutui jäälle ja oli siinä hetken aikaa kunnes kauhealla jyrinällä lähti taivaalle. Paikkaan jossa se oli ollut jäi vain valtava täydellisen pyöreä avanto, ainakin 50m halkaisijaltaan.
- Anonyymi
Kiertää huhu että uruguasta kotoisin ollu sukellusvene porukka vei kahvin papuja kierrätyskeskus kieppiin myyntiin. Kakkos laatua S markettiin.
- Anonyymi
Kiepissä on maukasta se tummapaahtoinen sopulin paska juhla mokka muna.
- Anonyymi
Tarjolla varmaan sopulin paskaa papana muodossa?
- Anonyymi
Kesällä myy laivamatkoja Juuan laivarannassa erosen vesitaxi. Hintaan sisältyy maukasta makkaraa ja kusella laimennettua sinappia.
- Anonyymi
Mahtuuko se sukellus vene perssilmään? Ne suklaa kyrvät on muuten maukkaita.
- Anonyymi
Kyseinen paikka on ulostamista varten.ei sinne minkään esineen tunkemista.
- Anonyymi
Kyllä se Venäläistä tekoa oli. Vakoilevat Kamala Harrinksen kannatusta kunhan kunnantalon sessio on ohi.
- Anonyymi
Uruguayssa on stealth sukellusveneellä sukellettu kirkkosillan ali.
- Anonyymi
Riittikö maavara?
- Anonyymi
Laivarantaan rajataan kylpylähotellille ja ravintolalle taontit. Lisäksi tulee ainakin uimaranta. retulahti ruopataan suuta myöten, jotta pudotuspaikan orgaaninen kuorijäte ja liete saadaan pois ja kaunis hiekkaranta tilalle.
- Anonyymi
Tiistaisin onkin sitten naistentanssit ja lauantaisin esiintyy esiintyy joku suurempi tähti niinkuin Kaija K. Kaikki pajukot raivataan varmaan parkkialueeksi ja linja-autoille.
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2343992Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1232307Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575821996- 1411461
- 77929
Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan
Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein127927Hotelli kainuu
Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!37920Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?
Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!330849Pitäis vaan lopettaa
Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei8847J. Rinta-Joupilla jättimäinen veropetosvyyhti
Seinäjoen keskustan kiinteismiljonäärit olleet jo pitkään ahtaalla ja liittykö J. Rinta-Jouppikin rintamaan? https://yl61756