Onko Rezum hoito saatavana Peijaksen sairaalassa.

Anonyymi

Rezum on hoito eturauhasen pienentämiseksi, jossa eturauhaseen viedään neulalla kuumaa höyryä. Kasvanut kudos pienenee 2-3 kk kuluessa. Siinä ei polteta eikä höylätä kudosta pois. Kaikki sukupuoliset toiminnot jäävät kuntoon, toisin kuin höyläyksessä tai laser leikkauksessa. Onko Peijakseen hankittu oheinen Rezum laite, tietääkö kukaan?

8

3712

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Tays on tunnettu siitä, että se on Suomen takapajula eturauhasen liikakasvun hoidossa. Ainoa menetelmä siellä on 100 vuotta vanha kuumennettavalla rautalangalla tehtävä höyläys. Menetelmää sanotaan aivan yleisesti miesten teurastukseksi. Kuulemma kehityksen jarruna on joku vanha urologi / johtaja, joka on sitä mieltä, että kun 50 vuotta sitten tehtiin näin, niin mitään ei muuteta. Ei ihme, että potilaita tuhotaan kaikki seksuaaliset toiminnot.


    • Anonyymi
      • Anonyymi

        Peijaksessa ei ole enää Rezum-laitetta. Se on nähtävästi siirretty Hyvinkäälle. Olen itse menossa sinne kyseiseen toimenpiteeseen ensi perjantaina. Lähetteen sain työterveydestä. (Aava)


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Minulle tehtiin Rezum hoito elokuussa 2022 Peijaksessa. Operaatio ei kestänyt kuin hetken. Vehkeeseen oli laitettu katetri, jota piti pitää viikon päivät. Oli vähän hanklaa, mutta ei liian. Kun katetri poistettiin, tuli virtsa valuen, ei paineella. Tämä parani koko ajan ja n. 2 kk päästä virtsa tuli paineella ja siemensyöksykin oli palautunut ennalleen. Kävin juuri 27.9-2023 1 -vuoden kontrollissa. Eturauhanen oli kasvanut vähän, mutta kaikki toiminnon, kuin 20 vuotta sitten. ÄLKÄÄ HYVÄT MIEHET MENKÖ HÖYLÄYSLEIKKAUKSEEN!!! Vaatikaa Rezum hoito! Höyläys on vanhanaikainen, verinen toimenpide, joka vain silpoo paikat ja tekee tuhoa seksuaalisuuteen ja virtsaamiseen, ja kaikkeen elämisen laatuun.

      • Anonyymi

        Minulle tehtiin 2019 Peijaksessa REZUM toimenpide. Kaikki meni hyvin silloin ja menee hyvin edelleen. Tämä on ainut hyvä eturauhasen liikakasvun hoito.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sä et pääse yli, mä en pääse yli

      Jäädäänkö kuinka pitkäksi aikaa kärvistelemään omissa kuplissa näihin tunteisiin vai aletaanko puskemaan jo tätä läpi. V
      Ikävä
      128
      1488
    2. Hirvittävä onnettomuus.

      Voimia ja lohdutusta suuressa surussanne🙏🙏.
      Rovaniemi
      37
      1401
    3. Missä väleissä ollaan

      Jatkossa? Vai ollaanko missään? Koetko ikäväksi näkemisen)
      Ikävä
      67
      1215
    4. Hei sinä nainen

      Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa
      Ikävä
      54
      1149
    5. Riittääkö vielä

      Pelkät kuvat? 😉
      Ikävä
      69
      994
    6. Mitäs te venäjän puolustajat tekisitte, jos venäjä todella hyökkäisi tänne?

      Tää on se mielenkiintoinen kysymys. Tehän olette lähinnä vasemmistolaisia, eikä armeijaa ole käyty, eikä rintamalle mi
      Maailman menoa
      254
      954
    7. Kelan perkeleellinen käytäntö

      Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei
      Maailman menoa
      193
      934
    8. Mitä toivot

      Välienne olevan?
      Ikävä
      73
      911
    9. Ellen Jokikunnas ja Jari Rask napauttavat - Tällaisten ihmisten ei kannata muuttaa Italiaan: "Ei..."

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask toteuttivat oman unelmansa Italiassa. He ostivat kakkoskodin Italian Pugliasta. Lue lisää
      Suomalaiset julkkikset
      15
      823
    10. Miksi kaikki jauhaa KAJ:sta

      Se bastulauluhan on todella huono, vanhanaikainen ja oikea junttilaulu. Oikein ällöttää, kun idiootit hehkuttaa sitä ps
      Maailman menoa
      106
      818
    Aihe