omat kotisivut!

siis mä en kertakaikkiaan vaan tajua miten ne tehdään. olen lukenut ohjeita, miten ne tehdään, mutta en osaa siltikään. :(
en oo mikään tietokone-expertti ja yksinkertaisetkin jutut tuntuvat hankalilta.. :(
osaako joku auttaa tälläistä tyhmää??
haluan ilmaiset kotisivut..
auttakaa pliiiis mahdollisimman pian!
kiitoksia jo näin etukäteen :)
5778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Eli hankit vain netistä jonkun ohjelman, jolla saat tehtyä helposti omat sivut. Esim. Netscapen kotisivueditori käy ihan hyvin aloittelijalle.

Muita kotisivueditoreja löydät: http://www.freewarehome.com/Programming/HTML_Editors_t.html

Toinen vaihtoehto:

Mene sivuille: http://www.freewebs.com

Siellä voit tehdä omat sivusi tosi helposti.


Sitten vain lopuksi siirrät sivusi palvelimelle. Ilmaisia palvelimia ovat mm.:


http://www.mbnet.fi

http://www.freewebs.com

http://www.angelfire.com/

http://www.cynetcity.com/cynetcity.htm

http://www.fortunecity.com/

http://www.freeyellow.com/

http://www.fsn.net/

http://www.geocities.com/

http://free.prohosting.com/

http://www.tripod.com/

Äänestä
  • Muistaakseni mbnetin kotisivut eivät ole ilmaisia. Paitsi jos on tilannut MikroBitin.

    Äänestä

  • Nörde kirjoitti:

    Muistaakseni mbnetin kotisivut eivät ole ilmaisia. Paitsi jos on tilannut MikroBitin.

    Olet oikeassa. Tarvitsee olla tilaaja. En vain ottanut tuota huomioon, koska itselleni on tullut mikobitti-lehti jo pitkän aikaa.

    Äänestä

Mutta mikään muu ei ärsytä sivuissa kuin se, että ne on tuosta vain hutaisemalla. Jokainen sivu tehty ihan eri tavalla, teksti sopimattoman värinen taustaan nähden ja huonosti muotoiltu. Fontti tietysti takuuvarman tylsä Times New Roman...

Äänestä

siis en mä osaa tehä.. yritin väsätä 2 tuntia, mutta en vaan osaa..
sivut jäävät varmaan tekemättä tyhmyyden takia.. :(

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei osaa kirjoitti:

siis mä en kertakaikkiaan vaan tajua miten ne tehdään. olen lukenut ohjeita, miten ne tehdään, mutta en osaa siltikään. :(
en oo mikään tietokone-expertti ja yksinkertaisetkin jutut tuntuvat hankalilta.. :(
osaako joku auttaa tälläistä tyhmää??
haluan ilmaiset kotisivut..
auttakaa pliiiis mahdollisimman pian!
kiitoksia jo näin etukäteen :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu