Skodat hyytyvät!

Skodat työl­lis­tä­vät hi­naus­au­to­ja – poh­joi­seen läh­de­tään, vaikka autossa ei olisi min­kään­lais­ta läm­mi­tys­lai­tet­ta
Paikoin tien päälle jääneitä turisteja on jouduttu pelastamaan jopa enemmän kuin ennen koronaa.
https://www.lapinkansa.fi/matkailijat-tyollistavat-hinausautoja-pohjoiseen-l/4244281
1686
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Toyotat työllistää, niin tuossa artikkelissa kerrotaan.

Äänestä

On taas toyotistilla korkki auki ja huono itsetunto vaivaa. Säälittävää.

Äänestä

Lumiaurat pökkivät skodaset pientareelle metsän reunaan. Siellä rotat ja oravat pesivät pahan hajuisessa itäautossa kevääseen kunnes jäteskodat kerätään pois.

Äänestä
  • Tojon omapoika valheella onneen jokapäivä.!!

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tojon omapoika valheella onneen jokapäivä.!!

    Onko skodukka taas hyytynyt ? :)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Tojon omapoika valheella onneen jokapäivä.!!

    Eikös se riisikuppi ole vielä idemmästä, jopa kauko-idästä?

    Skodahan on vaan itäisestä Keski-Euroopasta.

    Äänestä

Slaavikääryleet jäätyvät!

Äänestä

Köyhä ja katkera aitoneitsyt-skodailija ei halua ilmastointia, lämmitettävää tuulilasia tai edes kunnolista lämmön puhallusta sisään. Tämä siksi koska "niitä ei tarvitse". Skodan sivuillakin on valittavissa optio jossa ilmastointi poistetaa. "Eihän ladassakaan llut"

Äänestä
  • Kyllä toyotaterolla on taas pahasti korkki auki ja kauhea kateus päällä. Palelkaa nyt vain niissä paperipeltitoyotissanne ihan rauhassa. Ottakaa paksumpi turkis päälle ja kriminahka päähän. Mamma mukaan lämmittämään ja hinkkaamaan tuulilasia auki. Pääsette kirkolle saleen ja alkoon.

    Äänestä

Kuuluuko ns lavettikuljetus Skoda- pakettiin? Kiitos!

Äänestä

Skodalla on ihan oma hinauspalvelu "ajoturva". Toisin kuin useimmat kaskot, ajoturva hakee skeidan jopa kotipihasta asti vaikka tapauksessa kun se ei edes käynnisty jotta se voisi jättää tielle.

Äänestä

Skoda on pyllyläpypoikien auto.

Äänestä

Hinausfirmat ovat tyytyväisiä kun bääbää-lampaat ostavat sen vrs ralliauton ja jäävätheti tielle

Äänestä

Ei Skoda ole matka-auto vaan lähipyöritykseen niin hinauskulut pysyy kurissa.

Äänestä

Toyotat tuodaan aina hinausauton lavalla etelään mikäli TM:n juttuihin on uskominen.

Äänestä

jos skodaa ei ikinä hinata niin miksi siinä on sitten hinausvalmius?

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Skodat työl­lis­tä­vät hi­naus­au­to­ja – poh­joi­seen läh­de­tään, vaikka autossa ei olisi min­kään­lais­ta läm­mi­tys­lai­tet­ta
Paikoin tien päälle jääneitä turisteja on jouduttu pelastamaan jopa enemmän kuin ennen koronaa.
https://www.lapinkansa.fi/matkailijat-tyollistavat-hinausautoja-pohjoiseen-l/4244281

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu